Going. | Tęskno l 5.03 l Blue Note, Poznań - Blue Note Poznań

Tęskno l 5.03 l Blue Note, Poznań

19:00 | Wtorek, 5 marca 2019
Blue Note Poznań

Koncert

35 zł

35 zł

Zespół Tęskno wraca na trasę serią wiosennych koncertów. Duet ma za sobą bardzo udany rok, na który złożyły się zebranie przez crowdfunding pieniędzy na nagranie debiutanckiej płyty, wydanie jej nakładem PIAS Poland, zaproszenia na festiwale takie jak Open’er Gdynia, OFF Festival Katowice, Spring Break Poznań, Transatlantyk Łodź , wyprzedane koncerty klubowe oraz odebranie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego

Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi.

Premiera debiutanckiego albumu Tęskno pt. „Mi” miała miejsce 9 listopada i wylądowała na większości zestawień rocznych najlepszych płyt, m.in. zdobywając 1. miejsce w głosowaniu słuchaczy Radiowego Domu Kultury w Trójce, 1. miejsce rankingu Interii oraz 4. miejsce w rankingu Gazety Wyborczej, tworzonego przez 45 zaproszonych dziennikarzy muzycznych oraz została nominowana do Fryderyka w kategorii Debiut Roku.

„Polska płyta roku.”
INTERIA

„Takiego debiutu w Polsce nie było już dawno”
ELLE

„Jest w tej muzyce próba werbalizacji tęsknoty, skandynawska szlachetność, jakby szklana transparentność i nadzwyczajna terapeutyczna wartość.”
VOGUE

„Tęskno to jedno z największych objawień na współczesnej polskiej scenie.”
GAZETA WYBORCZA

„Cały zestaw utworów został świetnie rozpisany na głosy, fortepian i kwintet smyczkowy. Ma to wdzięk i prostotę Domowych Melodii.”
POLITYKA

„Polska płyta roku.”
INTERIA

„Ekscytujący poemat kobiecej wrażliwości.”
- Kapituła Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej