Going. | Fred Wesley Generations (22. urodziny klubu Harris) - Harris Piano Jazz Bar

Fred Wesley Generations (22. urodziny klubu Harris)

21:30 | Sobota, 16 marca 2019

Harris Piano Jazz Bar

Koncert

85 zł

85 zł

Fred Wesley - legendarny puzonista funkowy i jazzowy, przez wiele lat kierownik muzyczny Jamesa Browna na specjalnym koncercie z okazji 22 urodzin klubu Harris Piano Jazz Bar!

Fred Wesley przyjedzie do Krakowa ze swoim najnowszym zespołem “Generations”, który współtworzą włoski organista Leonardo Corradi oraz perkusista Tony Match z Francji. Muzycy spotkali się przed kilkoma latami przy okazji projektu “Jimmy Smith Tribute”, dedykowanego twórczości amerykańskiego wirtuoza organów Hammonda. Od tego czasu regularnie koncertują, a na ich jazz-funkowy repertuar oprócz utworów Jimmiego Smitha składają się m.in. piosenki wykonywane przez Jamesa Browna (wiele spośród nich napisanych przez Wesleya) oraz autorskie kompozycje lidera. Po koncercie after party poprowadzi Mr Krime.

LIVE:

https://www.youtube.com/watch?v=k1XUqdbZIko

https://www.youtube.com/watch?v=seJ12R85sVs&list=PLsVmvv6WIl8TuANN-7LU2geEDpvwngOVC

https://www.youtube.com/watch?v=ltgyUVArDVU

Urodzony w Mobile w Alabamie Fred Wesley rozpoczynał swoją muzyczną karierę jako nastoletni puzonista grając z Ikem i Tiną Turner. W latach 1968-75 był kierownikiem muzycznym, aranżerem, puzonistą i głównym kompozytorem Jamesa Browna. Później aranżował i grał z Parliament-Funkadelic oraz Bootsy’s Rubber Band.

Od czasu współpracy z Count Basie Orchestra (od 1978 roku) znalazł się w samym centrum jazzowego życia – pisał, grał i nagrywał zarówno z różnymi zespołami, jak i solowe albumy. Na początku lat 90. ubiegłego wieku, razem z kolegami z zespołu Jamesa Browna – Pee Wee Eblisem oraz Maceo Parkerem, występował pod nazwą JB Horns. Po odejściu Eblisa zespół zmienił nazwę na The Maceo Parker Band. Wesley grał w nim do czasu, gdy w 1996 roku tworzył własną formację The Fred Wesley Group, obecnie znaną jako Fred Wesley and the New JBs.

W czasie swojej kariery Wesley grał i aranżował utwory dla tak różnych wykonawców jak chociażby Ray Charles, Lionel Hampton, Randy Crawford, Vanessa Williams, The SOS Band, Cameo, Van Morrison, Socalled, Red Hot Chilli Peppers czy De La Soul.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej