Going. | Synergia: Sisterhood w/ Mafalda & GTTF - Benefit na HERdocs - Cafe Kulturalna

Synergia: Sisterhood w/ Mafalda & GTTF - Benefit na HERdocs

22:00 | Piątek, 8 marca 2019

Cafe Kulturalna

Koncert

15 zł

15 zł

Synergia: Sisterhood, współorganizowana z kolektywem Girls to the Front to celebracja Dnia Kobiet dedykowana siostrzanej solidarności i muzyce granej przez wspaniałe artystki. To także zapowiedź pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu filmów dokumentalnych autorstwa kobiet oraz benefit na jego rzecz.

Na tę noc Kulturalna stanie się prawdziwą ucztą dla zmysłów: od fantazyjnych dźwięków, bujnej roślinności, strumieni kolorowych świateł, przez unoszący się w powietrzu specjalnie zaprojektowany zapach, a kończąc na stworzonych na tą okazję przyjemnościach dla duszy i ciała. Wszystko to inspirowane potęgą kobiecej energii i sile drzemiącej w jej kolektywnym potencjale - siostrzeństwie.

sitodruk z Zosią i Zuzią Koftą | performance Edka Jarząb | Marta Nawrot&Jagoda Wójtowicz (CYBER PUSSY ZIN) - doświadczenie VR | przekąski od Coutellerie | makijaże z Zuza Siwek | tańce & rozmowy|

Data: piątek, 8 marca
Miejsce: Kulturalna
Start: 22:00
Bilety: 15 zł

Mafalda
Girls to the Front
Eduarda Bones
Facheroia
DJ Morgiana
Yana
+ Surprise secret sisters

* Środki zebrane dzięki sprzedaży biletów przeznaczymy na konieczne koszty logistyczne i przekażemy fundacji Humanity in Action Polska, wspierającej organizację festiwalu.

HERdocs Film Festival to pierwszy w Polsce cykliczny festiwal filmów dokumentalnych celebrujący twórczość kobiet, który poprzez siłę wizualnej (her)storii chce inspirować publiczność i naświetlać ważne dla kobiet i społeczeństwa obywatelskiego tematy.

| Mafalda |
Jeśli miłość do życia i muzyki może emanować z granych setów, to Mafalda jest tego idealnym przykładem. Po przeprowadzce z rodzinnej Portugalii do Londynu, jej fantastyczny gust muzyczny i ciągle rozrastająca się kolekcja winyli w szybkim tempie przeniosły ją z parkietu legendarnych imprez “You’re a Melody” wprost za konsolety najlepszych klubów i festiwali na całym świecie. W swoich setach w nietypowy sposób łączy zapomnianą brazylijską sambę, kobiecy soul czy spirytualny jazz z disco, funkiem i boogie. Jej selekcja niesie ze sobą przesłanie pokoju, wolności i ogromną dawkę pozytywnej energii, czyniącą wspólny taniec niezapomnianym doświadczeniem, które chciałoby się przeciągać w nieskończoność. Obecnie Mafalda prowadzi także wytwórnię płytową Melodies International razem z jej przyjacielem Samem Shepherd (Floating Points), ma cykliczną audycję w londyńskim NTS Radio, a także autorski cykl podcastów Tropic of Love w Red Bull Music Academy Radio.

https://soundcloud.com/mafaldafromthesun
https://web.facebook.com/mafaldafromthesun/
https://thevinylfactory.com/features/crate-diggers-mafalda/
https://www.residentadvisor.net/podcast-episode.aspx?id=597

| Girls to the Front |
Inicjatywa Agaty Wnuk i Oli Kamińskiej, które od ponad trzech lat organizują koncerty dziewczyn (często debiutujących) z Polski i zagranicy, imprezy, performansy, dyskusje i warsztaty, a także wydają własnego feministyczno-queerowego zina. Swoją działalność rozpoczęły z zajawki dziewczynami w muzyce i chęci ujrzenia ich większej liczby na rodzimej scenie, kiedy w Polsce brakowało podobnych inicjatyw. Wkrótce sytuacja polityczna w Polsce tylko potwierdziła, że istnieje potrzeba bezpiecznej przestrzeni dla dziewczyn, w której będą mogły dzielić się swoją twórczością i wyrażać opinie bez przerywających im mężczyzn. Głównym celem Girls to the Front jest budowa społeczności kobiet, osób niebinarnych, trans i queer, dostępnej, inspirującej i wspierającej, w której każdy głos jest tak samo ważny.

https://web.facebook.com/allgirlstothefront/
https://www.facebook.com/events/604665819963579/

| Eduarda Bones |
Edka Jarząb uczyła się metody „głębokiego słuchania“ u Pauline Oliveiros, indyjskiego systemu hindustani raga w Waranasi, technik scenicznych u Davida Mossa w Institute of Living Voice, błogośpiewu u Olgi Szwajgier i wielu wielu innych rzeczy, od różnych ludzi. Śpiewa w grupie improwizatorek Syreny na skłocie Syrena.
Współpracuje z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw, Narodowy Instytut Audiowizualny, Teatr Powszechny.

https://web.facebook.com/improsyreny/
https://soundcloud.com/eduarda-bones

| Facheroia |
Facheroia – urodzona na Krymie DJ-ka i kompozytorka. Skupia się na eklektycznym graniu, często zmieniając gatunki i tempo w sposób bardzo spójny i organiczny. W kulminacji jej setów najczęściej gra Acid House, Electro czy UK Garage. Ten ostatni gatunek traktuje bardzo szeroko – od typowych melodyjnych brzmień z lat 90. do ciężkich bassline'owych traków znanych jako speed garage. Poza działalnością klubową komponuje muzykę do spektakli i performansów oraz współtworzy inicjatywę Kem, skupiającą się na praktykach choreograficznych i performatywnych.

https://soundcloud.com/facheroia
https://web.facebook.com/facheroia

| Yana |
Yana Androsova to DJka urodzona na Wołyniu, obecnie mieszkająca w Warszawie. W swoich setach dowolnie miesza ze sobą muzykę z całego świata - od Ameryki Południowej i Jamajki po Bałkany, Indie i Rosję. Uwielbia polirytmię, wszelkiego rodzaju dziwactwa, ale przede wszystkim muzykę, która niesie ze sobą radość. Regularnie grywa w Dragana Bar należącym do KEMu.

https://soundcloud.com/jana-androsowa

| DJ Morgiana |
http://shapeplatform.eu/artist/dj-morgiana/
https://soundcloud.com/karolina_karnacewicz

+ | Surprise secret sisters |

Pierwsza edycja HER Docs Film Festival odbędzie się we wrześniu 2019 roku.
Więcej o HERdocs znajdziecie na: https://www.facebook.com/herdocs

* Chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim artystkom i wolontariuszkom za ich nieocenioną pomoc w organizacji wydarzenia.
Jednocześnie dziękujemy Humanity in Action Polska oraz Autor Rooms wspierającym inicjatywę.

| Humanity in Action, fundacja wspierająca organizację HER Docs Film Festival |

Fundacja Humanity in Action Polska jest organizacją pozarządową, która stawia na poszanowanie praw człowieka i inicjatywy wspierające demokrację, społeczeństwo obywatelskie, wielokulturowość i różnorodność. HIA Polska od lat współpracuje z młodymi ludźmi, którzy chcą twórczo działać na rzecz osób/grup dotkniętych dyskryminacją oraz pogłębiać swoje zainteresowania prospołeczne. Fundacja stwarza możliwości, by mogli uczyć się od doświadczonych aktywistek i aktywistów oraz ekspertek i ekspertów różnych generacji oraz z różnych krajów. Motywuje, by rozwijali swoje autorskie pomysły na działania aktywistyczne i wspiera by wcielać je w życie.

www.uprzedzuprzedzenia.org
www.facebook.com/HIAPolska
www.instagram.com/hiapolska

visuals:
Martyna Wędzicka
www.wedzicka.com
https://www.instagram.com/prettyuglyproject/

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej