Going. | PAK: Zabawa zabawa + spotkanie z Kingą Dębską i Marią Dębską - Forum

PAK: Zabawa zabawa + spotkanie z Kingą Dębską i Marią Dębską

16:00 | Niedziela, 17 marca 2019

Forum

Film

8 zł

8 zł

Trzy przeplatające się historie kobiet będących w różnych fazach uzależnienia, opowiedziane w charakterystycznym stylu Kingi Dębskiej, która - jak mało kto - potrafi dotrzeć do serc widzów, tworząc „kino terapeutyzujące” - pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów. Poruszające i zabawne zarazem.


Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film:

ZABAWA ZABAWA i spotkanie z reżyserką Kingą Dębską i aktorką Marią Dębską

17 marca 2019, godz. 16.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 8 zł – wkrótce do kupienia w kasie kina Forum i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Zabawa zabawa
Polska 2019, 88'
reż. Kinga Dębska
obsada: Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska, Marcin Dorociński, Rafał Rutkowski, Mirosław Baka, Jowita Budnik, Dorota Landowska, Przemysław Bluszcz, Tomasz Sapryk, Justyna Wasilewska

Najnowsze dzieło twórców hitu „Moje córki krowy” – obrazu, który połączył sukces komercyjny z artystycznym, zdobywając najważniejsze nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni (Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych) oraz przyciągając do kin ponad 700 tys. widzów!
Tym razem reżyserka Kinga Dębska postanowiła zmierzyć się z problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego.
„Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie kobiet będących w różnych fazach uzależnienia, opowiedziane w charakterystycznym stylu Dębskiej, która - jak mało kto - potrafi dotrzeć do serc widzów, tworząc „kino terapeutyzujące” - pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów. Poruszające i zabawne zarazem. Scenariusz filmu reżyserka napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem.

40-letnia prokurator Dorota pije, by - jak sama mówi - „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk.
Studentka Magda lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg - Teresy każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem.
Wkrótce w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej