Going. | Before Tauron Nowa Muzyka Katowice: Ventolin i ŻAL w Hipnozie! - Jazz Club Hipnoza

Before Tauron Nowa Muzyka Katowice: Ventolin i ŻAL w Hipnozie!

20:00 | Środa, 27 marca 2019
Jazz Club Hipnoza

Impreza

od 20 zł

od 20 zł

Ventolin i Żal w Hipnozie!

Już 27 marca będziecie mogli przekonać się jak czeskie poczucie humoru sprawdza się w świecie muzyki elektronicznej.

Ventolin słynie ze żwawych i hałaśliwych piosenek, opartych o brzmienia analogowych syntezatorów i automatów perkusyjnych. Taneczny charakter projektu uzupełniają surrealistyczne teksty i absurdalne wideoklipy. Jego koncert był sensacją TNMK 2015, a sam artysta dla wielu stał się największym odkryciem tamtej edycji festiwalu. Obok gościa z Czech wystąpi także stołeczny duet Żal, łączący gitary z elektroniką.

Pod budzącym medyczne skojarzenia aliasem Ventolin ukrywa się czeski muzyk David Doubek. Artysta rozpoczął karierę w alternatywnej grupie KAZETY, a Ventolin miał stanowić odskocznię od twórczości macierzystego zespołu. Jak to często bywa, poboczny projekt stał się tym wiodącym, przynosząc jak dotąd 3 płyty długogrające i kilka EPek. Muzyka Davida to hałaśliwa, bardzo taneczna elektronika. Jak pisze David „to żywa, niekomputerowa i w pełni analogowa przygoda”. Absurdalny charakter projektu Ventolin najlepiej oddają szaleńcze klipy, jak np. „Disco Science”, który zbliża się 1 mln odsłon na Youtube.

Warszawski duet Żal prezentują nieco bardziej stonowane, ale równie intrygujące brzmienie. W ich nagraniach lata 80. spotykają się z 90., gitary z elektroniką, a postpunkowa nonszalancja z nowofalowa melancholią.

Możemy być pewni, że 27 marca zobaczymy naprawdę szalone show.

BILETY:
20 zł – przedsprzedaż
25 zł – w dniu imprezy

Start: 20:00

VENTOLIN

Ventolin to elektroniczny projekt muzyczny Davida Doubeka, na co dzień wykładającego antropologię kulturową na Uniwersytecie Karola w Pradze. Rozpoczęta w 2007 roku elektroniczna przygoda to żywe, niekomputerowe i w pełni analogowe taneczne doświadczenie. Ventolin kocha stare samplery, analogowe syntezatory i archaiczne automaty perkusyjne. Nie może żyć bez surowych dźwięków Detroit techno, Italo i Indian disco z lat 80. Rozpływa się w analogowej szorstkości, hałasie i niedoskonałościach. Najnowsza trasa nosi w tytule serdeczną prośbą "Rasisti pojebte se tour".

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=jjTOYerHRVo
https://www.youtube.com/watch?v=nFl24aJnLZ4
https://www.youtube.com/watch?v=ZdZZ0cgawJg&t=51s
Bandcamp: https://ventolin1.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/ventolin
Web: http://www.ventolin.cz/

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej