Going. | 60 lat rock and rolla w Polsce - AK PG Kwadratowa

60 lat rock and rolla w Polsce

18:00 | Niedziela, 24 marca 2019

AK PG Kwadratowa

Koncert

16 zł

16 zł

Przez 3 minuty kilkanaście razy wybrzmiewał refren „Rock, rock everybody”, a publiczność oszalała już po kilku sekundach od rozpoczęcia koncertu. Fruwały marynary, dłonie bolały od oklasków. Było to 24 marca 1959 roku, w klubie „Rudy Kot” w Gdańsku, a na malutką scenę wprowadził zespół Rhythm and Blues Franciszek Walicki, nazywany „ojcem chrzestnym polskiego rocka”. Ten pierwszy w Polsce koncert rock and rollowy będzie miał swoją jubileuszową kontynuację po 60 latach również w Gdańsku, tym razem w klubie „Kwadratowa”.

Data: 24.03 (niedziela)
18:00 otwarcie klubu, 19:00 początek koncertu

Bilety:
*studenckie 15 zł / normalne 20 zł
*do ceny biletów doliczona będzie prowizja dystrybutora

Sprzedaż:
Bilety będą dostępne przed wejściem do klubu oraz
on-line na Going Link: https://goingapp.pl/city/13/trojmiasto

Sprzedaż rusza w południe w poniedziałek 18.03.2019.

Koncert poprowadzi Stanisław Danielewicz, gościem honorowym będzie Przemek Dyakowski (jedyny z wykonawców, który był już pełnoletni, gdy historyczny koncert w „Rudym Kocie” miał miejsce – ale wówczas mieszkał jeszcze w Krakowie, więc nie zaliczył obecności), zaś największe rockowe przeboje lat 60. i 70. XX wieku wykonają: MGR (Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna), Workers, Mietek Blues Band. Nie są wykluczone inne niespodzianki artystyczne.

Koncert „60 lat rock and rolla w Polsce” rozpocznie się dokładnie w 60 rocznicę tego pierwszego, czyli 24 marca 2019 roku o godzinie 18, w klubie „Kwadratowa”.

********************
O wykonawcach:

Mietek Blues Band to najdłużej nieprzerwanie istniejąca trójmiejska grupa o zdecydowanie bluesowej proweniencji, nie stroniąca jednak od rhythm and bluesa, muzyki soul, klasycznego rock and rolla. W skład zespołu wchodzą:
Mieczysław Wróbel – gitara; Robert Tyszka – śpiew, harmonijka; Artur Jurek – keyboards; Piotr Góra – perkusja; Tomasz Przyborowicz – bas, śpiew.

Zespół WORKERS powstał w roku 2017. Motto zespołu : "Blues łączy pokolenia". Odzwierciedla to skład zespołu, w którym spotykają się dwie generacje muzyków:
Andrzej Walasek - śpiew
Adam Koperwas - gitara (ex "Potrójne Takty", "Odłam", "Nasz Blues")
Staszek Jackiewicz - keyboars (ex "Takty", "Nowe Tony")
Zbyszek Gura - bas (ex "Altera Pars", "Akcenty", "Cytrus", "Mietek Blues Band", "Detko Band", "Babsztyl")
Tomek Jodłowski - saksofon
Tolek Śpiegowski – perkusja

MGR (Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna) to również zespół złożony z weteranów trójmiejskiego rocka, którego nazwa odzwierciedla ideę: gramy rekonstrukcje stylistyczne i brzmieniowe muzyki rockowej z lat 60. i 70., lecz nie dosłowne kopie. Autentyzm brzmienia bywa wzbogacony o własne pomysły aranżacyjne.
Skład zespołu:
Jerzy Kozłowski – śpiew (ex Błękitni, Takty, ABC Andrzeja Nebeskiego)
Maciej Stefanów – perkusja (ex Błękitni, Truskawkowa Słodycz Soli)
Lech Gackowski – gitara basowa (ex Złote Struny, Pięciolinie, Czarne Golfy, Perpetuum Mobile Jerzego Koseli)
Tadeusz Hofman – gitara; od wielu lat ceniony muzyk sesyjny, błyskotliwie wielostylowy.
Stanisław Danielewicz – keyboards (ex Seaside Dixieland, Truskawkowa Słodycz Soli)

Na koniec dwie niespodzianki.
Pierwsza: za stary, dobry rock and roll zabierają się młodzi wykonawcy z Trójmiasta! Zaśpiewa (z akompaniamentem Mietek BB) kilka utworów Paweł Pochyluk, absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej.
Druga: do wykonawców jubileuszowego koncertu dołączy jeden z największych znawców gatunku, łączącego rock and rolla, pop music, bluesa i jazz, wokalista i gitarzysta Jacek Siciarek.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej