Going. | Światła wielkiego miasta | pokaz specjalny z muzyką na żywo - Kino - Galeria Charlie

Światła wielkiego miasta | pokaz specjalny z muzyką na żywo

19:00 | Wtorek, 16 kwietnia 2019

Kino - Galeria Charlie

Film

Free

Free

ŚWIATŁA WIELKIEGO MIASTA | POKAZ SPECJALNY Z MUZYKĄ NA ŻYWO
// 16 kwietnia, godz. 19:00, Kino - Galeria Charlie //
- 130. urodziny Charlesa Chaplina -
- inauguracja obchodów 25-lecia Kino - Galeria Charlie –

WSTĘP BEZPŁATNY
(brak możliwości rezerwacji miejsc, obowiązuje odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina)

16 kwietnia 1889 roku, w Walworth (dzielnica Londynu) w Wielkiej Brytanii, przyszedł na świat jeden z najbardziej znanych twórców kina niemego i mistrz slapstickowych komedii – Charles Chaplin. Brytyjski aktor i reżyser okresu kina niemego, to również patron Kino - Galeria Charlie.

16 kwietnia 2019r., dokładnie w 130. rocznicę urodzin brytyjskiego twórcy, Kino - Galeria Charlie zaprasza na pokaz specjalny filmu ŚWIATŁA WIELKIEGO MIASTA z muzyką na żywo. W pierwszym okresie świetności kina niemego, obecność tapera była nieodłącznym elementem pokazów filmowych i w ramach obchodów 25-lecia Kino - Galeria Charlie chcemy przywrócić ową magię kina. Muzykę na żywo do filmu dogra Alexandra Kędra – absolwentka Liceum Muzycznego i Akademii Muzycznej w klasie fortepianu, od lat specjalizująca się w improwizacji fortepianowej.

Pokaz filmu ŚWIATŁA WIELKIEGO MIASTA jest pokazem inauguracyjnym 25-lecia Kino - Galeria Charlie, które przypada dokładnie 25 listopada 2019r.. Co miesiąc, będziemy zapraszać Was na inny film Charlesa Chaplina z zupełnie inną aranżacją muzyczną.

Pamiętaj! Aby być na bieżąco z wydarzeniem, zapisz się do KLUBU CHARLIEGO: https://bit.ly/2UjXKaY
_____

ŚWIATŁA WIELKIEGO MIASTA
(City Lights)
reż. Charlie Chaplin
dramat, komedia, romans, niemy, USA 1931, 87’

Charlie wciela się w postać Trampa, który pomimo braku pieniędzy ma wielkie i ofiarne serce. Pewnego dnia spotyka na ulicy niewidomą kwiaciarkę i poruszony jej urodą, kupuje od niej kwiat. Dziewczyna myśli, że jest on bogaczem a włóczęga boi się wyprowadzić ją z błędu. Paradoksalnie tego samego wieczoru bohater Chaplina ratuje przed utonięciem pijanego milionera i dostaję od niego nagrodę. Może więc przynajmniej przez jakiś czas być wymarzonym opiekunem swojej ukochanej. Niestety, pieniądze się kończą, milioner po wytrzeźwieniu przepędza biedaka, a kwiaciarce grozi wyrzucenie z domu i przez brak środków na operację - dożywotnia ślepota... Zakochany Tramp zrobi jednak wszystko, by odmienić los dziewczyny.
_____

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE: niebawem ujawnimy więcej szczegółów.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej