Going. | Król - Hydrozagadka

Błażej Król trafił do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. O zespole, który stworzył z Maurycym Kiebzakiem-Górskim napisano w ostatnich dwóch latach właściwie wszystko. Najbardziej spektakularny debiut ostatnich lat. Debiut z 2012 roku uznany został za płytę roku przez większość branżowych rankingów i blogosferę.

W 2013 zespół wydał ?Ament?, przejechał Polskę wzdłuż i wszerz, zaliczając przy tym najważniejsze festiwale, znów narobił zamieszania w podsumowaniach i? postanowił zamrozić działalność. W styczniu 2014 światło dzienne ujrzał pierwszy singiel KRÓLA ? ?Szczenię?, zapowiadający marcową premierę płyty ?Nielot?. Płyta ukazała się na CD, białym winylu, jako download i kaseta magnetofonowa. Drugim singlem zostało ?Powoli?, a cała płyta od momentu wydania utrzymuje się na liście sprzedaży OLiS.

"Błażej Król to jednoosobowy fenomen. Najpierw w duecie UL/KR, a obecnie jednoosobowo sprawia, że termin "piosenka poetycka" przestaje się konotować w głowie polskiego słuchacza ze swetrzastym obciachem. Mieszając w jednym sosie elektronikę, ambient i wątki szeroko pojętego indie, tworzy mieszankę jedyną w swoim rodzaju. (?) Nie wiem jak Państwo, ja kupuję to w całości, a nawet odrobinę się identyfikuję, tak, jak moi rodzice kupowali i identyfikowali się z Grzegorzem Ciechowskim". - Jakub Żulczyk

"Król (?) właśnie nagrał najlepszą w życiu płytę, rewelacyjną..." - Bartek Chaciński, POLITYKA

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej