Going. | Krzysia Górniak Quartet - Brawo Bis!

Krzysia Górniak Quartet

19:00 | Piątek, 12 kwietnia 2019

Brawo Bis!

Koncert

70 zł

70 zł

Krzysia Górniak – gitara
Michał Wróblewski – instrumenty klawiszowe
Michał Jaros – kontrabas
Marcin Jahr – perkusja

Krzysia Górniak gra autorski, nowoczesny, melodyjny jazz. Kwartet zaprezentuje repertuar z albumu ”Moments" wydanego przez Polskie Radio. Muzycy zagrają, także nowe kompozycje zapowiadane na nowej płycie, która będzie wydana na jesieni 2019 r. Zespół składa się ze wspaniałych osobowości, muzyków od lat cenionych na polskiej scenie jazzowej."Moments to wspomnienia, fragmenty z życia uchwycone w dźwiękach. To muzyka ilustracyjna, nasycona emocjami, nastrajająca do przemyśleń intelektualnych, choć działa kojąco i relaksuje" - mówi o płycie Krzysia Górniak.

Krzysia Górniak - to jedna z najlepszych gitarzystek jazzowych w Europie, kompozytorka, producentka, aranżerka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą, a także w filharmoniach i teatrach muzycznych m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, Grecji, Słowenii. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Współpracuje z muzykami jazzowymi, a także grywa z orkiestrami symfonicznymi i kwartetami smyczkowymi. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. W plebiscycie za 2018 rok, czytelnicy miesięcznika Jazz Forum umieścili Krzysię Górniak wśród 10 najlepszych polskich gitarzystów jazzowych.

Pat Metheny o jej pierwszej płycie "Tales" napisał: "I have been listening to your CD - and you all sound really good on there! Nice blend between you and I think it is great that you seem to be working hard on trying to get your own group sound and concept happening!” („Słuchałem Twojej płyty CD i muszę przyznać, że wasze brzmienie bardzo mi się podoba! Słychać, że dobrze się rozumiecie i cieszę się, że bardzo staracie się wypracować własne, indywidualne brzmienie i pomysł na zespół”).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej