Going. | Czasoodkrywanie - scena dla najnaja - Teatr Maska Rzeszów

Czasoodkrywanie - scena dla najnaja

12:00 | Niedziela, 16 czerwca 2019

Teatr Maska Rzeszów

Teatr

13/15 zł

13/15 zł

CZASOODKRYWANIE

Czas na spotkanie z władcą zegarów, wskazówek i przesypującego się piasku. Spróbujmy razem poznać jego tajemnice.

Czy czas stoi, biegnie, a może płynie? Jak można go zatrzymać? Czy czas można zobaczyć? A może, jeśli się tylko postaramy, zdołamy go usłyszeć? Przed nami fascynujący świat sekund, minut, godzin, ale również dni, nocy i pór roku… Już czas wybrać się do teatru

"Czasoodkrywanie" to pierwsze w Rzeszowie przedstawienie przygotowane w nurcie teatru inicjacyjnego (pierwszego kontaktu dziecka z teatrem). Spektakl w prosty i w przystępny sposób opowiada o skomplikowanym zjawisku, jakim jest czas.

Drodzy "najnajowi" Rodzice i Opiekunowie,
aby pierwsze spotkanie Waszego dziecka z teatrem stało się początkiem wspaniałej przygody, warto pamiętać
o kilku podstawowych zasadach:

Wszyscy oglądamy spektakl, siedząc w pobliżu sceny, na poduszkach porozkładanych na wykładzinie, dlatego na widownię wchodzimy bez butów (w skarpetkach lub przyniesionym ze sobą obuwiu zamiennym). W przytulnej i kameralnej przestrzeni małej sceny znajduje się specjalnie wyznaczone miejsce, w którym przebieramy i zostawiamy obuwie.
Żywe reakcje małych widzów są mile widziane!
Kiedy przekroczenie bariery między sceną i widownią będzie bezpieczne, poinformujemy Was o tym. W spektaklu nie zabraknie momentu, kiedy zaproszone na scenę dzieci będą mogły nie tylko obejrzeć wszystko z bliska, ale również pobawić się teatralnymi rekwizytami. Jednak poza tym specjalnie wyznaczonym czasem przestrzeń sceny zarezerwowana jest dla aktorów.
Reakcje dzieci są niepowtarzalne, tak jak niepowtarzalne są same dzieci. Jeśli twoje dziecko zareaguje płaczem (ma w końcu do tego prawo!), najlepiej opuścić salę i wrócić do nas po chwili.
Nie rozpraszajcie uwagi dzieci, robiąc zdjęcia podczas przedstawienia - idealna chwila na uwiecznienie pierwszej wizyty w teatrze nastąpi pod koniec spektaklu, kiedy zaprosimy widzów do samodzielnego odkrywania tajemnic czasu.

scenariusz: Ewa Mrówczyńska
reżyseria: Ewa Mrówczyńska
scenografia: Krzysztof Paluch
muzyka: Iga Eckert

obsada: Ewa Mrówczyńska/Monika Szela (rola dublowana)
Małgorzata Szczyrek/Jadwiga Domka (rola dublowana)

czas trwania: 40 min

Grupy zorganizowane: 13 zł
Widzi indywidualny: 15 zł
Bilety dostępne na www.teatrmaska.pl lub w kasie teatru.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej