Going. | SIKSA - performance / koncert / film / spotkanie - Forum

SIKSA - performance / koncert / film / spotkanie

20:30 | Piątek, 24 maja 2019
Forum

Koncert

20 zł

20 zł

"Siksa pod oczami ma brokat, nie lubi poetów narodowych, przeklina, krzyczy, a widownie swoich performance’ów pozostawia ze łzami w oczach. Nie są to łzy wzruszenia, a wyzwolenia!" - Kultura do góry nogami


W ramach 34. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na koncert, film i spotkanie, którego bohaterką będzie SIKSA!

SIKSA - performans/koncert + pokaz filmu "SIKSA. Stabat Mater Dolorosa" + spotkanie z twórcami

24 maja 2019, godz. 20:30
Klub Fama, ul. Legionowa 5
Bilety: 20 zł - do kupienia w kasie kina Forum i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prowadzenie spotkania: Anna Łazar

SIKSA to ostatnia przedstawicielka przyszłego zwrotu choreograficznego w stylu punk. Bunt na zamówienie bez organizowania przetargów & clickbaitowa kontrowersja. Piosenkarka estradowa o dwóch głowach, śmiertelna powaga o kwadratowych figurach basu. Niewykwalifikowana instruktorka NOISE-FITNESS dzieląca trening na wytrzymałościowy, siłowy i formy łączone. Opracowana przez nią "aerobiczna piątka freiheit", oparta o warunki niestabilności i nierównowagi, niedostosowana jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Kondycyjnie to najgorsza reklama Gniezna od czasów Chrztu Polski w Magdeburgu w 966 roku. Dla Czechów chce być tym czym Ewa Farna dla Polaków. Dawniej Superbohaterka. Nie wystąpiła na Męskim Graniu.

Gatunek muzyczny uprawiany przez SIKSĘ to danger/discomfort bass grrrl punk!


„SIKSA. Stabat Mater Dolorosa” - musical o śmierci i dziewczynie

reżyseria: Piotr Macha + SIKSA
scenariusz: Stabat Mater Dolorosa
występują: sam zobacz
produkcja: CINŻKI DIY

Musical oparty na płycie SIKSY „Stabat Mater Dolorosa” to performatywna realizacja marzenia o robieniu kina, gdzie zarówno marzenie jak i kino jest żuciem gumy balonowej od dawna pozbawionej smaku. Nostalgiczne zaproszenie do roztańczonej opowieści o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy to przebierała się za różne kobiety używając do tego szafy swojej mamy i wchodziła w role po to, by zadowolić samą siebie. Ten film to narzędzie do rekonstrukcji scen szczenięcych, a także barokowe pożegnanie z brokatem i jednorożcami.
„Stabat Mater Dolorosa” wchodzi jak bagnet w posturę współczesności i całym swoim ciałem serwuje mikro-performanse wykonywane na własną odpowiedzialność. Muzyka SIKSY jest scenariuszem, który postaci odrzucają, odgrywają, mielą, wypluwają, negują, potęgują, a kamera Piotra Machy jest jednym z narzędzi zbrodni, którym SIKSA chciałaby osobiście rozje... współczesność. Jest to język sztuki jakim SIKSA posługuje się od 2014 roku niemalże niezauważenie. Pistolet, dziewczyna i śmierć – to jest właśnie współczesność.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej