Going. | Tajemnica Filomeny - Centrum Kultury Dwór Artusa

Dyskusyjny Klub Filmowy „Szpulka” już po raz siódmy przedstawi seans filmowy o szeroko rozumianej tematyce kobiecej. Tym razem będzie to film dramatyczny Tajemnica Filomeny (2013) w reżyserii Stephena Frears’a.

Film opowiada o kobiecie w podeszłym wieku, która postanawia wyjawić swoją ukrywaną przez kilkadziesiąt lat tajemnice dziennikarzowi. Pomimo początkowej niechęci postanawia on pomóc Filomenie i razem z nią wyrusza w pełną wzruszeń podróż w poszukiwaniu odebranego jej przed laty syna. Film w idealnych proporcjach łączy ze sobą dawkę dobrego humoru oraz ogładę z angielską klasą. Tytułowa Filomena Lee wraz z dziennikarzem – Martinem Sixsmithem, tworzą zgrany i przezabawny duet. Filomena jest skromna, dobroduszna i religijna. Ma w sobie wielkie pokłady determinacji, aby odnaleźć swojego syna. Martin jest intelektualistą, z liberalnymi poglądami i depresją po utracie pracy. Kontrast ten sprawia, że ich podróż nie jest tylko poszukiwaniem utraconego syna, ale staje się czymś więcej – poszukiwaniem samego siebie.

Po seansie zapraszamy na dyskusję przy kawie i ciastkach, którą poprowadzą członkinie grupy Toruńskie Dziewuchy.

Wstęp: 1 zł
Bilety do kupienia na pół godziny przed seansem.

UWAGA, podczas projekcji i dyskusji zapewniamy bezpłatną opiekę dla dzieci od 3 roku życia.

Dziękujemy sponsorom DKKF "Szpulka":
Polonica Broker
P.S. Energoterm Sp. z o.o.
DroneTech Meeting

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą grupy Toruńskie Dziewuchy, Fundacji „Nieograniczona” im. Bogny Olszewskiej oraz Centrum Kultury Dwór Artusa.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej