Going. | Felicjan Andrzejczak - Scenografia

Koncert inaugurujący specjalną, jubileuszową, trasę z okazji 40-lecia działalności artystycznej Felicjana Andrzejczaka!

Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji przygotowane specjalnie dla wielbicieli Felicjana oraz jego hitów, które na przestrzeni lat zjednały sobie wielu fanów.

Felicjan Andrzejczak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce. Wykonawca niezapomnianych przebojów takich jak „Jolka, Jolka”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety”, które goszczą w sercach Polaków od pokoleń. Na wyjątkowym koncercie w Blue Note wystąpi ze swoim zespołem, z którym koncertuje od kilku lat oraz z niezwykłym gościem Izabelą Trojanowską. W programie znajdą się m. In. utwory z repertuaru Budki Suflera, jak i piosenki autorskie.

Odrobina historii i wspomnień:
W 1978 ukazał się jego jeden z największych przebojów, „Peron łez”. Utwór ten otworzył mu drogę do Koncertu Premier na festiwalu w Opolu. Otrzymane wyróżnienie sprawiło, że na stałe zagościł na zawodowej scenie.

Pod koniec 1982 roku został zaproszony do współpracy z Budką Suflera, z którą nagrał przeboje: „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” i „Noc komety”.

Felicjan bardzo cenił sobie współpracę ze swoim wieloletnim przyjacielem Jarosławem Kukulskim. Przyjaźń ta zaowocowała płytą analogową p.t. „Felicjan Andrzejczak” (1986 r.), na której znalazły się kompozycje takich artystów jak: Jarosław Kukulski czy Ryszard Sygitowicz. Za warstwę tekstową odpowiedzialni byli m. in. Jonasz Kofta i Janusz Kondratowicz.

Felicjan był związany również z Teatrem Muzycznym w Gdyni czy Teatrem na Targówku w Warszawie (Teatr Rampa). Ponowne spotkanie z Budką Suflera zaowocowało piosenką „Krajobraz po rewolucji” naganą z Urszulą i Krzysztofem Cugowskim. W 1997 r. powstała płyta „Świat miłować z balladą. Jak jeździec donikąd”.

Dwa lata później ukazała się piosenka „Piąty bieg” nagrana z Budką Suflera,
Kolejne lata to solowe płyty Felicjana: album „Zauroczenia” (2002 r.). płyta Na prowincji (2006 r.), płyta „Biegnę jak maratończyk” (2009 r.), „Czas przypływu” (2014 r.).
Felicjan bardzo ceni sobie młodych artystów. W 2015 r. wystąpił gościnnie na płycie „Albo inaczej” z interpretacją utworu „Stres” do tekstu Eldo i muzyki Mariusza Obijalskiego.

Felicjan Andrzejczak – wokal, Piotr Nowak – chórki, piano, Joanna Dudkowska – chórki, gitara basowa, Daniel Patalas – gitara elektryczna, Andrzej Mazurek – perkusja, koncert poprowadzi Andrzej Czerski z poznańskiego kabaretu Pod Spodem

Otwarcie drzwi - 18:00
Start koncertu - 19:00
bilety:
55 zł - pierwsza pula
70 zł - druga pula

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej