Going. | State Faults / Øjne / Shirokuma / Lie After Lie - D.K. Luksus

State Faults / Øjne / Shirokuma / Lie After Lie

20:00 | Środa, 24 lipca 2019

D.K. Luksus

Koncert

35 zł

35 zł

Włosi kazali czekać na siebie 5 lat, by wrócić do Wrocławia, Amerykanie po raz pierwszy odwiedzą Europę, Szwedów mimo wielu prób nie udało się wcześniej zaprosić, a lokalsów kochacie za szczere teksty i melodie, które szybko zapadają w pamięć. Kochani, mamy to, najlepszy skład screamo we Wrocławiu od koncertu Birds in Row z Jungbluth w Katakumbach.

Tuż przed Fluffem na scenie D.K. Luksus wystąpią:

- State Faults (screamo, No Sleep Records, USA)

Głośne i melodyjne emo prosto ze słonecznej Kalifornii. Zadebiutowali jako Brother Bear w 2010 roku z EP-ką "Head In The Clouds", po zmianie nazwy 2 lata później wydali "Desolate Peaks", na którym znalazło się 11 surowych, pełnych ekspresji numerów. W listopadzie 2013 roku z ramienia No Sleep Records pojawił się ich ostatni krążek "Resonate/Desperate", który od początku do końca jest czystą perfekcją gatunku i subiektywnie - najlepszym albumem screamo ostatnich lat. Zjawiskowe melodie, przepełniony emocjami wokal, cudowne chórki, wszystko się tam zgadza. Po krótkiej przerwie koncertowo-wydawniczej i pobocznym projekcie post-punkowo-hc (Slow Bloom również cholernie polecamy!), zespół wreszcie odwiedzi Europę - z nowym albumem! Spłynęły już do nas pierwsze recenzje i czekamy z niecierpliwością na pierwsze wycieki!

https://www.facebook.com/pg/statefaults
https://nosleeprecords.bandcamp.com/album/resonate-desperate
https://www.youtube.com/watch?v=YozZog5DRzI

- ØJNE (screamo, Włochy)

Byli u nas 5 lat temu w klubie Cztery Litery, pełni ciepła i dobroci Włosi skradli serca nie tylko dziewczyn obecnych na koncercie. Kiedy wreszcie napisali do mnie na instagramie, że mają po drodze Wrocław, autentycznie popłakałem się ze szczęścia. Tym bardziej, że na koncie, oprócz kultowej już EP-ki "Undici​/​Dodici" z 2013 roku, po drodze zdarzyły im się 2 splity: z Rainmaker i Улыбайся Ветру oraz długo wyczekiwane LP "Prima Che Tutto Bruci" wydane z końcem 2017 roku jako kooperacja 13 wydawnictw z różnych zakątków świata. Szczerze wykrzyczane teksty w ojczystym języku i plejada przemyślanych kompozycji.

https://www.facebook.com/ojneband/
https://ojne.bandcamp.com/

- Shirokuma (screamo, Szwecja)

Powstali w 2012 roku i rok później wypuścili debiutancki album. Chwilę potem zainteresował się nimi brytyjski label Dog Knights Productions, który wydał genialne "Sun Won't Set" z 2014 roku. 9 szybkich i pełnych energii numerów, delikatnie mrocznych, ale równoważonych przez chórki. Na koncie mają jeszcze EP-kę "Light Dies / Colours Fade" i split z Suis La Lune, a obecnie szykują zupełnie nowy materiał, którego część na pewno usłyszymy w lipcu <3

https://www.facebook.com/pg/shirokumaband
https://shirokumaband.bandcamp.com

- Lie After Lie (melodic hc, Wrocław)

Bez nich nie byłoby tej sceny i tylu koncertów na przestrzeni ostatnich lat. Zaangażowana ekipa zwiedziła już parę zakątków Europy, w tym kultowy Fluff Festival, grali obok Defeatera czy Worthwhile i są jednym z niewielu lokalnych zespołów, który ma swoje brzmienie i oddaną rzeszę fanów wykrzykujących teksty pod sceną. Po zmianie wokalisty zadebiutowali długograjem "Unsaid", który po 4 latach doczekał się następcy w postaci "Wszystko W Twoich Rękach" z października 2018. Na ostatnim krążku znalazło się 10 numerów, wszystkie przepełnione przemyślanymi melodiami i emocjonalnie wykrzyczanymi tekstami w języku polskim. Produkcją obu albumów zajął się Jay Mass (ex. Defeater), a płyta doczekała się także wersji na winylu. Pierwszy raz z nowym materiałem na deskach Luksusu, będzie pięknie!

https://lieafterlie.bandcamp.com
https://www.facebook.com/lieafterlie/

___________________

24.07.19 (środa)
D.K. Luksus
Wita Stwosza 16, Wrocław

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej