Going. | „Ciało i Fikcja” MARIA ZIMPEL (Festiwal Kalejdoskop) - Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza / Wydział Sztuki Lalkarskiej

„CIAŁO I FIKCJA” MARIA ZIMPEL

„Ciało i fikcja" to choreograficzna kolekcja wyobrażonych i ucieleśnionych istot - żywych organizmów, które przekraczają ciało społeczne i funkcjonalność człowieka.Tańczące ciało jest nie tylko fizyczne. Ciało jest również tworzone przez ucieleśnione wyobrażenia i relacje, w jakie wchodzi. Fikcja na różne sposoby pozwala zadawać pytania o granice ciała, pozwala sięgać do istniejących opowieści i budować zupełnie nowe, ucieleśnione opowieści o relacjach w ciele, anatomicznie zmyślone i anatomicznie prawdziwe. Taniec jest tu generowany przez odnajdywanie – w oparciu o wewnętrzne anatomiczno-przestrzenne mapy – energetycznych pasm. Pasma te, obudzone w cielesności, pozwalają przeistaczać się ciału performerki w nowe organizmy, nowe formy życia.”

W pracy Ciało i fikcja obiekt przestrzenny, muzyka i światło to kolejne warstwy choreografii. Bliżej im jednak do zróżnicowanych środowisk, z których każde, na swój sposób, wydobywa własną fikcję. Między tymi warstwami i ruchem przebiega wymiana, prowokująca wzajemne relacje, w których ciało i tancerka tworzą taniec.

Czas trwania: 50 min
Choreografia i taniec: Maria Zimpel
Muzyka: Bryan Eubanks
Projekt i realizacja oświetlenia: Paweł Winiarski

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej