Going. | JAZZtochowa - Dock In Absolute - OPK Gaude Mater

JAZZtochowa - Dock In Absolute

20:00 | Piątek, 11 października 2019

OPK Gaude Mater

Koncert

20 zł

20 zł

Dock in Absolute to gwiezdne trio z Luksemburga i Belgii składające się z młodych muzyków wtłaczających nowe życie w scenę muzyczną. Zespół twórzą Jean-Philippe Koch (fortepian), David Kintziger (gitara basowa) oraz Michel Mootz (perkusja), którzy nauki pobierali w Berklee College of Music Boston, Codarts University of Arts Rotterdam, Hochschule für Musik Saarbrücken oraz Royal Conservatoire of Liège. Podzielając miłość do jazzu, łączą różne style progresywnego jazzu, muzyki klasycznej i rocka, grając własne kompozycje pianisty i stworzony przez siebie w 2012 roku unikatowy styl jazzowy. Ich muzyka jest błyskotliwa, zmienna, wymuszająca i zmuszająca, bogata w zwroty akcji w nastroju: od lirycznego do nieokiełznanego, od dzikiego do wdzięcznego, od krystalicznego do dramatycznego, od przygaszonego do demonstracyjnego. Potrafi być naładowana emocjami w jednej chwili i spokojna w następnej, by za chwilę znowu przyspieszyć w poszukiwaniu wibrujących dźwięków. Niekończąca się różnorodność komórek muzycznych o często hipnotycznym wzorze, zmianiająca się na tle ekstrawaganckiego, jasnego tła muzycznego o niesłabnącej dynamice. Dock in Absolute dowodzi, że jazz ma niezliczoną ilość historii do opowiedzenia i dlatego powinien być wolny.

Trio prezentowało swoją muzykę na wielu festiwalach i imprezach, wśród których znalazły się m.in.: Tokyo Jazz Festival, Hong Kong International Jazz Festival, Edinburgh Jazz Festival, Liverpool Jazz Festival, Paris Jazz Festival à la Cité, Jarasum International Jazz Festival, Jazz Au Chellah, Ottawa Jazz Festival, Jazz May Penza Festival, Beishan International Jazz Festival, Yokohama Jazz Promenade Festival, Brussels Jazz Marathon, Stuttgart Musikfest, Südtirol Jazz Festival, Aglan Jazz Festival, Sibiu Jazz Festival, Jazzit Fest Torino, Jazz Bez Festival, Ploiesti Hot Jazz Summit, Shenzhen Fringe Festival, Jazz In July Singapore, 9Gates Festival, Blues’n Jazz Rallye, B Flat Berlin, Like A Jazz Machine Festival, Luxembourg Jazz Meeting.

Dock in Absolute wydali swój nowy album w maju, a nagrali go w Bauer Studios, pod szyldem "CAM JAZZ".

Niedawno, jako najbardziej aktywny zespół w Luksemburgu, Dock in Absolute otrzymali tytuł “Export Artist of the Year” w dziedzinie muzyki.

Ich świeże podejście do jazzu pozwoliło im przekraczać granice, docierać do szerokiego grona słuchaczy i badać potencjał nowej i unikatowej fali dźwięków, zasilając jednocześnie obszary jazzu.

Bilety:
20 zł - ulgowe*
30 zł - przedsprzedaż
40 zł - w dniu koncertu

*Bilety ulgowe przysługują: dzieciom, uczniom i studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom i niepełnosprawnym (osoby korzystające z ulgi muszą przedstawić niezbędne dokumenty takie jak legitymacje, orzeczenia itp.)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej