Going. | Jessica Einaudi - Piwnica Kany

Jessica Einaudi to mieszkająca w Berlinie włoska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów I artystka sztuk wizualnych. Jeśli lubicie delikatną, hipnotyzującą elektronikę, skojarzoną z instrumentami akustycznymi i tajemniczym wokalem, to automatycznie jesteście fanami Jessici. Oraz jej osobowości i… fryzury!

Urodziła się w Mediolanie, w bardzo muzykalnej rodzinie (jej ojcem jest słynny kompozytor muzyki filmowej i pianista – Ludovico Einaudi), nic więc dziwnego, że pierwsze publiczne występy odbyła jeszcze jako nastolatka. I to nie byle jakie, bo u boku guru brazylijskiego off-jazzu, Arto Lindsaya (trasa „Noise Mass” we Włoszech w grudniu 2006 r.).

Z kolejnym znanym muzykiem i producentem, Federico Albanese, stworzyła w 2007 roku dreampopowy projekt La Blanche Alchimie. Duet zyskał ogólnoeuropejską popularność, występował także w Rosji i USA, a w 2012 ich druga płyta nominowana była przez niemieckich krytyków muzycznych w kategorii „najlepszy niezależny album 2012”.

Ale to wszystko chlubna przeszłość, a teraźniejszość wydaje się jeszcze ciekawsza. „Tu i teraz” zaczyna się kilka lat temu w Berlinie, dokąd Jessica przeprowadziła się na stałe i gdzie rozpoczęła karierę solową, najpierw pod pseudonimem J Moon, a obecnie pod własnym nazwiskiem.

Zanim nagrała aktualny album „Black And Gold”, wydany we wrześniu 2018 r. nakładem słynnej berlińskiej oficyny !K7 (Tricky, Koop, Matthew Herbert), zdążyła zrealizować wspólnie z amerykańskim producentem Brianem Pyle singla “You by Candelight”, dostrzeżonego przez magazyn internetowy Pitchfork, którego recenzent porównał głos Jessici do Julee Cruise (pamiętna wokalistka ze ścieżki dźwiękowej do „Twin Peaks”)

Najnowszą, wspominaną płytę „Black And Gold” Jessica wyprodukowała samodzielnie, z niewielką pomocą starego druha, Federico Albanesse. Wydaje się, że po latach eksperymentów, wreszcie znalazła swoją drogę. Album już niebawem będzie promowany trzema koncertami w Polsce: we Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, a jesienią odbędzie się druga odsłona trasy!

video
https://www.youtube.com/watch?v=GiSU1YtaeXQ
https://www.youtube.com/watch?v=RasvxQ_-Cyc
https://www.youtube.com/watch?v=INdJD0d6FSE
https://www.youtube.com/watch?v=8fGApZB5JiU

www
https://www.jessicaeinaudi.com/
Spotify
https://open.spotify.com/album/6f3p2aonYU68aNJ1max5MV
Facebook
https://www.facebook.com/jessicaeinaudimusic/
Instagram
https://www.instagram.com/einaudijessica/

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej