Going. | Kino Via Carpatia - Kino

Kino Via Carpatia

17:30 | Czwartek, 16 maja 2019
Kino

Film

Free

Free

Czegoś takiego w Rzeszowie już dawno nie było. W ciągu czterech dni w kinie Zorza będzie można obejrzeć za darmo osiem wybitnych fabularnych i dokumentalnych filmów reżyserów pochodzących z krajów leżących wzdłuż realizowanego szlaku komunikacyjnego Via Carpatia.

Tysiące km dróg i autostrad i osiem wspaniałych podróży filmowych. Oto one: "Komunia" Anny Zameckiej, "Książe i dybuk" Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, "Cygan" Martina Šulíka, "Duży zeszyt" Jánosa Szásza, "Pozycja dziecka" Calina Petera Netzera, "Szron" Šarūnasa Bartasa, “Chevalier”Athiny Rachel Tsangari, "Lekcja" Kristiny Grozewej.

Zaproponowane filmy zdobyły wiele nagród, były nominowane do Oscarów ("Cygan", "Duży zeszyt" i "Szron"), zostały zrealizowane w różnych stylach i są reprezentatywne dla przeżywających swój renesans kinematografii państw wschodnich obrzeży Unii Europejskiej.

Przegląd Kino Via Carpatia potrwa w Kinie Zorza od 16 do 19 maja br., seanse o godz. 17.30 i 19.30. Szczegóły będą podawane na bieżąco. Wstęp wolny! Wejściówki będą dostępne w Zorzy.

Organizatorzy: Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wojewoda Podkarpacki

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej