Going. | Agent Side Grinder - D.K. Luksus

Agent Side Grinder w nieco odmienionym składzie powracają z zupełnie nowym materiałem na jedyny w Polsce koncert!

https://www.facebook.com/pg/agentsidegrinder
https://www.youtube.com/watch?v=9Il1mZd6ZQ4

Zespół powstał w 2005 w Sztokholmie. Aktualnie występuje jako trio, po raz pierwszy na wokalu pojawi się Emanuel Åström.

Dwa pierwsze albumy "Agent Side Grinder" (2008) oraz "Irish Recording Tape" (2009) oscylowały wokół post-punk, industrial oraz dark elektro. Zespół szybko zyskał popularność na muzycznej scenie underground w całej Europie.

Trzeci album „Hardware” (2012) to pokaz większego bogactwa dźwięków i powszechne uznanie. „Vice Magazine” nadał mu tytuł albumu miesiąca, największa szwedzka gazeta „Dagens Nyheter” oraz paryskie „Metro and Time” kilka razy umieściły na „best of-lists”, płyta zdobyła tytuł Manifest – award (Szwedzka nagroda indie - grammy) za najlepszy album synth 2012.

W 2015 roku wydali swój magnum opus "Alkimia", melodyjną i pełna dramatyzmu płytę, która przekroczyła sukces "Hardware" (kolejna Manifest award) i ugruntowała pozycję Agent Side Grinder jako jednego z wiodących europejskich zespołów synth-wave.

26 kwietnia tego roku odbędzie się premiera ich najnowszego krążka pt. "A/X". Znalazło się na nim 9 kawałków, z czego 2 doczekały się wideo, a jeden z nich "Stripdown" stał się hitem lokalnych rozgłośni radiowych. Nowy materiał jest bardzo taneczny, ale i pełen mocnego basu i hipnotyzujących synthów.

________________

22.10.19 (wtorek)
D.K. Luksus
Wita Stwosza 16, Wrocław

start: 20:00
bilety: 40zł (przedsprzedaż na goout.pl) / 50zł na bramce w dniu koncertu

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej