Going. | Bilet do teatru za 350 groszy - Dwanaście krzeseł - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego - Duża Scena

Bilet do teatru za 350 groszy - Dwanaście krzeseł

19:00 | Sobota, 18 maja 2019

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego - Duża Scena

Teatr

4 zł

4 zł

#czarnonabialym #groszegrajarole #bilet350groszy #5latdzienteatrupublicznego
Kultowa powieść satyryczna z okresu międzywojennego, napisana przez Ilję Ilfa i Jewgienija Pietrowa, szerszej publiczności znana m.in. z filmowej ekranizacji w reżyserii Mela Brooksa.

Hipolit Worobjaninow poszukuje diamentowego skarbu swojej ciotki, ukrytego w jednym z dwunastu zabytkowych krzeseł. W poszukiwaniach towarzyszy mu Ostap Bender, kanciarz i oszust, a może raczej – jak sam siebie określa – „wielki kombinator”, który dostrzega w tej okazji świetny interes...
----------------------------------------------------
"Bilet do teatru za 350 groszy" to już piąta taka akcja Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego z okazji Dnia Teatru Publicznego, który co roku obchodzimy 12 maja. Wśród teatrów biorących w niej udział nie mogło zabraknąć i nas. Tym razem w wyjątkowej cenie 350 groszy (3,5 złotego) będzie można kupić bilet na „Dwanaście Krzeseł” w reżyserii Nikołaja Kolady.

> Specjalny pokaz odbędzie się 18 maja o 19.00.
> Bilety będzie można kupić tego samego dnia od godziny 10.00 w kasie Teatru.
> Jedna osoba może zakupić maksymalnie 2 bilety!

Skąd 350 groszy?
Mniej więcej tyle wynosi efekt ekonomicznego oddziaływania publicznego teatru dla regionu, w którym teatr pracuje. Wiemy to z badania, które na zlecenie Instytutu Teatralnego od dwóch lat realizują ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, pod kierunkiem prof. Rafała Kasprzaka. Kiedy po raz pierwszy przeprowadzono badanie w roku 2016, efekt wynosił średnio 3,36 zł. Rok później było to 3,68 zł.

W Polsce działa sieć 121 teatrów publicznych, co jest zjawiskiem wyjątkowym w skali światowej. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” w całym kraju będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej