Going. | Recital fortepianowy SoRyang - Arcydzieła muzyki fortepianowej - Żydowskie Muzeum Galicja

Recital fortepianowy SoRyang - Arcydzieła muzyki fortepianowej

19:00 | Czwartek, 16 maja 2019

Żydowskie Muzeum Galicja

Koncert

Free

Free

*Scroll down for English*

SoRyang rozpoczęła grę na fortepianie w wieku 5 lat. W wieku lat 16 opuściła Seul i została absolwentem klasy fortepianu profesora Detlefa Krausa w Folkwang-Musikhochschule w Essen ze stopniem pianisty koncertowego. Uzyskała pierwszą nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie muzyki Brahmsa w Hamburgu. Później wybrała się do Wiednia, gdzie ukończyła Konserwatorium Wiedeńskie.
Jako znana interpretatorka Mozarta, często prezentuje jego prace na całym świecie, na przykład we Wiedniu, Nowym Jorku, Los Angeles, Hong Kongu, Szanghaju, Barcelonie, Londynie, Rzymie czy w Berlinie. SoRyang grała koncerty z wieloma orkiestrami takimi jak Orkiestra Folkwang w Essen, Filharmonia Austriacko-Koreańska, Orkiestra Kameralna Los Angeles, Orkiestra Uniwersytetu Princeton, Konserwatorium w Szanghaju czy Narodowa Akademia Muzyczna w Sofii. Występowała wielokrotnie z członkami Filharmonii Wiedeńskiej w całej Europie. Na wiosnę 2019 roku SoRyang zagrała trasę koncertową w Niemczech, gdzie miała okazję występować wraz z orkiestrą Tonkunstler w Dreźnie, Hamburgu, Eseen oraz w Norymberdze.

Dodatkowo jest znana dzięki swoim dziełom wybranym do adaptacji dawnych filmów niemych podczas festiwalu filmowego “Viennale”.

Oficjalna strona internetowa artystki: www.soryang.at

Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18.

Wstęp wolny - prosimy o odbiór wejściówek (od 29.04) w siedzibie JCC Krakow przy ul. Miodowej 24 w związku z ograniczoną liczbą miejsc.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej