Going. | WET SETS // MEN VS. MACHINES - CRUEL WORLD II [LIVE] + DJ SETS - DOM Łódź

WET SETS // MEN VS. MACHINES - CRUEL WORLD II [LIVE] + DJ SETS

13:00 | Piątek, 17 maja 2019

DOM Łódź

Impreza

25 zł

25 zł

wet ceiling wet dreams
wet air wet thoughts
wet sound wet body
wet floor wet touch
MAKE YOUR BODY ELECTRO-TECH

“Mokre” imprezy dla adoratorów mocnego bitu, melodyjnych basów, prowokacyjnych wokali, wilgotnej atmosfery, szybkiego oddechu, (nie)dobrego dotyku.
Electro - techno stymulacja dla żądnych wszelkich ekscesów ciał!
DANCE WITH US PLAY WITH US GET WET WITH US

Line up:
CRUEL WORLD II
Baseck + Felisha Ledesma (USA, LA)

DJ sets:
Charlie
Eduardo Smetana
Lena
m_ozog

VJ
mac_umatik

tax: 25 PLN

CRUEL WORLD II
Duet Baseck i Felisha Ledesma.
hard intimacy, wall-to-wall drones, rave stabs, gentle whispers, and pummeling kick drums.

Baseck
Pochodzący z Los Angeles muzyk zajmujący się eksperymentalną elektroniką. Korzenie jego twórczości sięgają podziemnej sceny rave'owej w LA. Jego fascynacja dźwiękiem, zapoczątkowana miksowaniem taśm, już we wczesnym wieku doprowadziła go do turntablizmu. Zamiłowanie do manipulacji hardwarem z czasów eksperymentów z płytami winylowymi przekształciło się w działania z wykorzystaniem elektronicznych zabawek, automatów perkusyjnych i syntezatorów modularnych. Eksploracje dźwięku i technologii doprowadziły też do współpracy z firmami produkującymi instrumenty elektroniczne, dla których Baseck projektuje urządzenia i tworzy banki brzmień. Styl Basecka to połączenie inspiracji muzyką i technologią lat osiemdziesiątych (breakdance, industrial) oraz eksperymentów łączących drum & bass i IDM. Ostatnia epka "ENERGY MORPH" wydana została przez Boysnoize Records w marcu 2019.

Felisha Ledesma
Interdyscyplinarna artystka i organizatorka rezydująca w Los Angeles. Dyrektorka S1 - miejsca prowadzonego przez artystów poświęconego eksperymentalnej muzyce i sztuce dźwięku, sztuce krytycznej i nowatorskiej edukacji. Współzałożycielka Synth Library - niskobudżetowej instytucji oferującej dostęp do syntezatorów, sprzętu dj-skiego, urządzeń studyjnych i wszelkich instrumentów elektronicznych. Ledesma eksploruje relacje między field recordings, syntezą dźwięków i dźwiękami sekretnymi.

DJ Charlie
Urodzona w Berlinie polska DJ-ka Charlie jest jedną z najbardziej aktywnych postaci w krakowskim „tanecznym podziemiu”. W ramach cyklu „SZUM” z powodzeniem organizuje imprezy, na które zaprasza artystów kojarzonych z rozmaitymi gatunkami – muzyków znanych i wciąż „nieodkrytych”; zarówno polskich, jak i zagranicznych. Ponadto wraz z kuratorem Arkadiuszem Półtorakiem organizuje "Elementarz dla mieszkańców miast" – rozwijany długofalowo cykl wystaw, wydarzeń muzycznych oraz projekcji filmowych poświęconych przeobrażeniom kultury miejskiej w XX i XXI wieku.

W swoich setach Charlie zaskakuje eklektyzmem. Choć bez trudności umie dopasować się do stylu artystów, z którymi dzieli scenę, z chęcią umieszcza w swojej torbie płyty, których na co dzień nie można by odnaleźć na jednej półce. Często sięga po „kwasy”, electro z lat osiemdziesiątych, new beat, EBM oraz italo disco, lecz to nie wszystkie z jej ulubionych gatunków. Poza setami djskim miała zaszczyt przedstawić swoje autorskie ilustracje na żywo do filmów Mayii Deren i Kennetha Angera. W wolnym czasie gra na fortepianie i bierze udział w warsztatach muzycznych, dając upust fascynacji muzyką jazzową.

SC: https://soundcloud.com/charlieszum
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/charlie
FB: https://www.facebook.com/pg/itsdjcharlie

Eduardo Smetana
Na scenie elektronicznej muzyki tanecznej zadebiutowała w grudniu 2016 r. Nie było to jednak jej pierwsze zetknięcie z muzyką. Wiele lat poświęciła na zgłębianie tajników gry na wiolonczeli jak również teorii i historii muzyki poważnej. Od niedawna regularnie działa na łódzkiej scenie techno, wspierając takie projekty jak: Festiwal L’tronica, Wet Sets, Kwadrat Pogotowie Techno czy Revolution, ale też poza Łodzią można było ją usłyszeć w Częstochowie, Poznaniu i Wrocławiu. Choć muzyczne upodobania Smetany sięgają znacznie dalej, to jej sety naznaczone są bezkompromisowym brzmieniem pozostającym w uszach jeszcze następnego dnia. W swoich konstrukcjach muzycznych chętnie korzysta z elementów muzyki techno, electro, industrialnej oraz eksperymentalnej.

https://soundcloud.com/eduardosmetana

Lena
dj, designer, mieszka i pracuje w Łodzi. Swoje inspiracje czerpie z post-industrialnego klimatu miasta oraz tradycji undergroundowego techno. W swoich setach łączy głębokie basowe brzmienia z bezwzględnym mechanicznym rytmem.

https://soundcloud.com/lenaprzybylska

m_ozog

Artysta dźwięku, producent, badacz, kurator, dj. Od początku lat 90-tych aktywny na scenie muzyki niezależnej i eksperymentalnej. Założyciel licznych projektów muzycznych i audiowizualnych (Spear, Ben Zeen, Nonstate, ozog/knysak). Organizator i kurator międzynarodowego festiwalu L’tronica w Łodzi.

https://soundcloud.com/m_ozog

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej