Going. | Serca Gwiazd: Halina Frąckowiak / Artyści CSW Rzeszów - Centrum Sztuki Wokalnej

Serca Gwiazd: Halina Frąckowiak / Artyści CSW Rzeszów

11:30 | Sobota, 18 maja 2019
Centrum Sztuki Wokalnej

Koncert

Free

Free

KONCERT HALINY FRĄCKOWIAK W RZESZOWIE PODCZAS HARTBEX CARPATHIA FESTIVAL – 18 MAJA 2019!

17 – 19 maja w Rzeszowie odbędzie się jubileuszowa XV Edycja „HARTBEX Carpathia Festival” Międzynarodowego Festiwalu Piosenki 2019, który wpisał się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Rzeszowa i Podkarpacia.

Pomysłodawczynią festiwalu jest Anna Czenczek – Dyrektor ,,Rzeszów Carpathia Festival” oraz Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Festiwal po raz pierwszy, pod nazwą I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej – Rzeszów, odbył się w 2005 roku. Celem imprezy jest promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata. Główną nagrodą jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji Festiwalu oraz pamiątkowa statuetka. Do tej pory w konkursie udział wzięli uczestnicy z 31 krajów tj. Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Cypr, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Kanada, Litwa, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy. Rozmaitość kulturowa uczestników Festiwalu sprawia, że podczas przesłuchań prezentowana jest muzyka nowatorska i zróżnicowana.

W ramach festiwalu odbywa się wiele towarzyszących imprez – zapraszamy 18 maja o godzinie 21:00 na wyjątkowy koncert pt. „Serca gwiazd”, w którym wystąpi Halina Frąckowiak – Gość Honorowy Festiwalu, Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Ania "AniKa" Dąbrowska, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowe, zwyciężczyni drugiej edycji progamu TVP 2 "The Voice Kids, pod kierunkiem Anny Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor „HARTBEX Carpathia Festival”, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Halina Frąckowiak – piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, to jedna z największych artystek polskiej sceny muzycznej, na której aktywnie działa od lat 60. Jej artystyczne dokonania zostały docenione nie tylko w Polsce, ale również za granicą, gdzie zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Koncertowała w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jest wielokrotną laureatką Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Muzyczny dorobek Haliny Frąckowiak to ponad dwadzieścia płyt, na których znajduje się wiele hitów, zajmujących czołowe miejsca na listach przebojów przez kilkadziesiąt lat.

Podczas koncertu w Rzeszowie, Halina Frąckowiak zaśpiewa swoje najpopularniejsze przeboje zarówno solo, jak i z towarzyszeniem wokalistów Centrum Sztuk Wokalnej w Rzeszowie – laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali oraz programów telewizyjnych. Na rzeszowskim rynku usłyszymy takie utwory jak m.in.: „Papierowy księżyc”, „Serca gwiazd”, „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Tin Pan Alley”, „Anna już tu nie mieszka”.

Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Tomasza Filipczaka – pianisty, aranżera i kompozytora, kierownika muzycznego wielu produkcji telewizyjnych, w skład której wchodzą znani polscy muzycy sesyjni i koncertowi.

Halina Frąckowiak zasiądzie również w Jury Finałowym „HARTBEX Carpathia Festival”. Do udziału w festiwalu zakwalifikowana została Złota Piętnastka – najlepsi wykonawcy wybrani spośród kilkuset zgłoszeń z całej Polski, Europy i świata. Przesłuchania Festiwalowe odbędą się na rynku 18 maja o godzinie 19:00, natomiast Koncert Laureatów i wręczenie nagród najlepszym wokalistom – 19 maja o godzinie 20:00.

Podczas festiwalu wystąpią także inne gwiazdy: 18 maja o godz. 18.00 koncerty zainauguruje występ Ani „AniKi” Dąbrowskiej – uczennicy Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, zwyciężczyni The Voice Kids 2 oraz najmłodszych Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, natomiast 19 maja o godz. 21.00 odbędzie się koncert MICHAŁA SZPAKA.

ZAPRASZAMY!

Scenariusz i reżyseria – Anna Czenczek
Pomysł, przygotowanie wokalne, opieka artystyczna – Anna Czenczek
Ruch sceniczny – Karolina Majdan – Solecka
Aranżacje – Tomasz Filipczak
Makijaż – Kinga Bednarz
Fryzury – Bartłomiej Ligęza
Kostiumy – Magdalena Wilk – Dryło

Orkiestra Festiwalowa „HARTBEX Carpathia Festival”:
Tomasz Filipczak – piano, aranżacje
Mirosław Wiśniewski – bas
Przemysław Kuczyński – perkusja
Jan Malecha – gitara
Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz – trąbka
Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony
Andrzej Rękas – puzon

Organizatorzy:
Urząd Miasta Rzeszowa
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Estrada Rzeszowska

Patronat honorowy:
Wojewoda Podkarpacki
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Prezydent Miasta Rzeszowa

Sponsor tytularny:
HARTBEX

Sponsor główny:
Deweloper Apklan

Sponsorzy:
NG Dzielnica Parkowa
DevelopRes
Ziaja
SGL Deweloper
Bacówka Radawa SPA
Optyk Kwaśniak
B2B Polska
wyposażamyfirmy.pl
Besta
PGE Dystrybucja S.A.
PBS Bank
Brend Group
Ania Catering
Medyk

Patroni medialni:
TVP 2
TVP Polonia
TVP 3 Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów
Gazeta Codzienna „Nowiny”
Katolickie Radio Rzeszów „Via”
Gazeta Wyborcza
Nasz Dom RzeszóW
VIP Biznes&Styl
Media Rzeszów
Dziennik Eurowizyjny
eurowizja.org
nowiny24.pl
biznesistyl.pl
resinet.pl
Nasze Miasto

Partnerzy festiwalu:
Stowarzyszenie Autorów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych
Fundacja im. Krzysztofa Dzikowskiego
Lord Jack
Kwaśniak Nieruchomości
Hotel Fryderyk
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Studio Filmowe BWB

HARTBEX Carpathia Festival wspiera Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej