Going. | Punkty widzenia / warsztaty ruchowo-medialne - Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center

Punkty widzenia / warsztaty ruchowo-medialne

15:00 | Czwartek, 16 maja 2019

Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center

Warsztat

Free

Free

Podczas WRO Media Art Biennale, jako jeden z elementów programu Małego WRO, odbędą się warsztaty zrealizowane przez aktorów i pedagogów Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego – Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa i Piotr Soroka. Po udanych warsztatach "Poruszony Widok" w czasie ferii zimowych, po raz kolejny zaprosimy dziecięco-młodzieżową publiczność do działań łączących ruchową ekspresję ciała, ćwiczenia performatywne i narzędzia medialne.

Punktem wyjścia do działań staje się człowiek i jego postrzeganie innych osób, a także otoczenia. Warsztaty odbędą się w kontekście biennalowych wystaw, w kilku lokalizacjach. Będziemy przyglądać się ciału człowieka w przestrzeniach muzealnych i galeryjnych, badać to, jak obiekty na wystawach wpływają na nasze doświadczenie, motorykę i wyobraźnię ruchową.

W działaniach posłużymy się elementami improwizacji, creative writing, ćwiczeniami teatru fizycznego z elementami techniki pantomimy i tańca współczesnego. Zajęcia mają charakter twórczych poszukiwań, które zakończymy performatywnym pokazem powarsztatowym w ramach specjalnego Niedzielnego Poranka we WRO.

Harmonogram:
– warsztaty:
16 maja (czwartek) godz. 15:00-17:00, miejsce: Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej
17 maja (piątek) godz. 15:00-17:00, miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu
18 i 19 maja (sobota i niedziela) godz. 10:00-12:00, miejsce: Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center
– performatywny pokaz powarsztatowy:
19 maja (niedziela), 12:30, miejsce: Centrum Sztuki WRO

Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Wskazany jest udział we wszystkich dniach warsztatowych. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@wrocenter.pl (w tytule maila prosimy wpisać PUNKTY, a w treści podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz numer telefonu do opiekunki/opiekuna).

Zadanie jest elementem programu edukacyjnego „Akcja: EDUKACJA 3.0” i jest dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej