Going. | Paweł Kaczmarczyk - Tatra - OPK Gaude Mater

Paweł Kaczmarczyk - Tatra

19:00 | Sobota, 1 czerwca 2019

OPK Gaude Mater

Koncert

40 zł

40 zł

Czerwiec przywitamy koncertem Pawła Kaczmarczyka, który 1 czerwca na scenie Ośrodka Promocji Kultury zaprezentuje materiał ze swojego ostatniego albumu, zatytułowanego „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra”. Początek koncertu o godzinie 19.00.

Na materiał albumu „Tatra” składają się utwory, które stanowią nie tyle adaptację „Albumu tatrzańskie” Ignacego Jana Paderewskiego, lecz także jego rozwinięcie. Dlatego poza obecnymi tam góralskimi wątkami można usłyszeć znacznie więcej.

― Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty ― zdradza Paweł Kaczmarczyk.

W 2018 roku ukazał się jego najnowszy projekt, zatytułowany: „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra”.

― Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra to album, który zacząłem nagrywać przed czterema laty, ale jego źródło pochodzi z dużo bardziej odległej przeszłości ― tłumaczy Kaczmarczyk. ― Nie byłoby tej płyty, gdyby nie wydawnictwo „Album tatrzańskie” z 1884 roku, na którym to Ignacy Jan Paderewski zreinterpretował polskie pieśni góralskie. Ta sześcioczęściowa suita napisana na dwie i cztery ręce była jednak tylko punktem wyjścia do mojej płyty, na której słychać aż 21 muzyków.

Koncert w Ośrodku Promocji Kultury odbędzie się 1 czerwca 2019 o godzinie 19.00.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej