Going. | Żelazne Waginy 2. Cześć i chwała bohaterkom - Mała Warszawa

Żelazne Waginy 2. Cześć i chwała bohaterkom

20:00 | Sobota, 9 listopada 2019

Mała Warszawa

Teatr

50 zł

50 zł

Żelazne Waginy to komediowy spektakl muzyczny - połączenie stand-up, koncertu, kabaretu i performensu, tworzonego przez kobiecy odłam Pożaru w burdelu: Monikę Babulę, Karolinę Czarnecką, Adę Fijał i Agnieszkę Przepiórską. Historia punkowego zespołu feministycznego Żelazne Waginy jest pretekstem do opowieści o kobietach, rozdartych między tradycyjnymi rolami a punkową naturą, która każe im co roku jechać w szaloną trasę koncertową i tworzyć nowe piosenki - komentarz do współczesnej Polski.

Po pierwszej płycie "500 zeta", która rozeszła się jak się świeże bułeczki Żelazne Waginy wracają z nowym materiałem. Odnaleziona w antykwariacie płyta winylowa pierwszego światowego feministycznego zespołu punkowego, w skład którego wchodziła Maria Curie-Skłodowska, Aleksandra Piłsudska i inne ikony polskiego ruchu kobiecego staje się inspiracją do nagrania drugiej płyty Żelaznych Wagin – „Cześć i chwała bohaterkom”. W piosenki zostają wplecione nagrania polityków, biznesmenów i biskupów, pozyskane w ramach pracy wywiadowczej. Aby sprofesjonalizować produkcję dziewczyny zatrudniają managerkę – byłą prezydent Warszawy HGW i jadą w pełną zwrotów akcji trasę po Polsce. Ścigane przez Duszpasterza hipsterów i służby specjalne trafiają na Festiwal Piosenki Reżimowej do Hardkorowa kręcą dla TVP pilota serialu "Królowe królów" o pierwszych żonach Mieszka, odwiedzają klasztor sióstr Opętanek i przenoszą się w czasie do laboratorium chemiczno-dźwiękowego Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie przeobrażają się w superbohaterki…

Rusz w szaloną trasę koncertową z Żelaznymi Waginami! Start trasy i warszawska premiera materiału z nowej płyty 9 i 10.05 w Małej Warszawie. Premierze towarzyszyć będzie wernisaż memów autorki plakatu i wizualizacji - Marty Frej.

Muzyka: Andrzej Izdebski
Wizualizacje i plakat: Marta Frej
Scenariusz: Veronica Fever
Reżyseria: Michał Walczak

Otwarcie drzwi na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej