Going. | GO POW Festival we Wrocławiu - Kino Nowe Horyzonty

GO POW Festival we Wrocławiu

18:00 | Piątek, 21 listopada 2014

Kino Nowe Horyzonty

Inne

Free

Free

Jedenaście filmów snowboardowych i freeski, strefa jibbingu ze śniegiem, warsztaty teoretyczne i praktyczne, wystawa fotografii, zagraniczni goście, konkursy i cała masa innych atrakcji ? tak w skrócie zapowiada się druga edycja wrocławskiego festiwalu snowboardowego GO POW, który w weekend, 21-23 listopada odbędzie się we Wrocławiu.
[symple_testimonial by="Aktivist!" fade_in="false"]Ostatnio bałwana lepiłam na święta... wielkanocne. Jak na kraj, w którym nawet najstarsi górale mylą się w prognozach, mamy zaskakująco dużo ?okołośnieżnych? wydarzeń. Pokazy filmowe, targi sprzętu czy mody to możliwość poznania ludzi, którzy żyją od sezonu do sezonu. Podczas Go Pow okazji do rozmowy z profesjonalnymi riderami będzie sporo. W programie warsztaty zapobiegania kontuzjom, nauka smarowania i ostrzenia deski oraz część praktyczna ? przygotowanie do freestyle?owych akrobacji. Ci, którzy w tym temacie czują się pewnie, mogą swoich sił spróbować na specjalnych konstrukcjach do jibbingu. Z kolei na tych, którzy wolą takie ewolucje oglądać jedynie na ekranie, czeka duża selekcja filmów snowboardowych, m.in ?Something? oraz pokaz urban ridingu prosto z Rosji w ?Kacceta 1?. Poza tym konkursy, nagrody oraz muzyczne after party. Śniegu nie będzie. Chociaż kto wie?[/symple_testimonial]
 
Oficjalne otwarcie GO POW odbędzie się w piątek w Kinie Nowe Horyzonty, gdzie będziemy mogli zobaczyć premierowe pokazy trzech filmów snowboardowych, a także wyczekiwaną nie tylko wśród narciarzy polską produkcję freeski ? Crew Movie Project. W przerwach między projekcjami odbędą się rozmowy z riderami i twórcami filmów.
[video id="VuZNJATRWFI" site="youtube"][/video]
 
Całą sobotę można będzie spędzić w festiwalowym miasteczku snowboardowym, w które na jeden dzień zamieni się postindustrialna przestrzeń Browaru Mieszczańskiego. To tutaj od rana fani jibbingu będą mogli wyszaleć się na specjalnie na tą okazję rozstawionej na dziedzińcu konstrukcji z przeszkodami. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji szaleć w snowparkach prowadzone będą warsztaty. Ci, którzy na razie wolą popatrzeć, będą mogli obserwować wyczyny profesjonalnych riderów.
W tym samym czasie w przestronnych salach Browaru Mieszczańskiego rozpoczną się pozostałe warsztaty GO POW. W tym roku dr Piotr Kunysz i Piotr Bursiewicz opowiedzą jak zapobiegać kontuzjom typowym dla snowboardu, a dr Beata Blachura o tym jakie znaczenie dla jazdy ma czucie własnego ciała. Usłyszymy także wykład o historii polskiego snowboardu w wykonaniu Łukasz Starowicza. W trakcie części praktycznej warsztatów można będzie zadbać dodatkowo o swoją kondycję i sprzęt przed sezonem. Pod okiem fachowców z Toko warsztatowicze nauczą się smarować i ostrzyć deski. Z kolei śląska ekipa Alpino zaprosi uczestników na trening na trampolinie, przygotowujący do wykonywania freestyle?owych akrobacji. W jednej z sal browaru odbędzie się także wystawa fotografii snowboardowej. W ramach relaksu przed wieczornym afterparty organizatorzy ponownie zaproszą do strefy filmowej, gdzie wyświetlonych zostanie także wiele filmów snowboardowych oraz odbędą się spotkania z ich twórcami. Gwoździem wieczornej imprezy będzie energetyczny koncert rockowej formacji The Stubs. Po koncercie parkietem zajmą się dj-e Red Bulla i muzyczni goście, którzy będą serwowali muzykę do rana!
[video id="107536454" site="vimeo"][/video]
 
Niedziela będzie zdecydowanie najspokojniejszych dniem. W Klubokawiarni Mleczarnia uczestnicy będą mogli zjeść śniadanie, porozmawiać i obejrzeć ostatni z festiwalowych filmów. Wstęp do Mleczarni jest darmowy dla wszystkich, a uczestnicy GO POW mogą liczyć na specjalne zniżki.
GO POW Festival
21-23.11 Wrocław
Kino Nowe Horyzonty/Browar Mieszczański/Mleczarnia
Bilety: 30/50 zł
Program: gopowfestival.pl/program

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej