Going. | Turbo / Okrütnik / Airstrike - Stary Klasztor

Turbo / Okrütnik / Airstrike

20:00 | Sobota, 21 września 2019

Stary Klasztor

Koncert

od 40 zł

od 40 zł

Turbo - ‘The Last Warrior Tour’we Wrocławiu!
Supporty: Okrütnik i Airstrike

Żywa legenda polskiego metalu zespół TURBO zaprasza na ostatni koncert w ramach tournee pod kryptonimem ‘The Last Warrior Tour’. 21 września w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zespół wykona na żywo w całości materiał z kultowego krążka ‘Ostatni Wojownik’ (1987) oraz dodatkowo najostrzejsze petardy z bogatego dorobku płytowego grupy.
W roli gościa specjalnego wystąpi jedna z najciekawszych siarczystych grup metalowych młodego pokolenia – pochodząca z Kotlina formacja Okrütnik oraz zespół Airstrike.

Wojciech Hoffmann (TURBO): To będzie wyjątkowo rzadki i niezwykle bezkompromisowy pakiet, o którym myślałem już od dawna. Zagramy Wam całego ‘Wojownika’ oraz nasze najszybsze i najostrzejsze numery z kilku płyt TURBO a nasi zaproszeni goście z całą pewnością również dołożą do pieca... Ściągajcie masowo, bowiem szykuje się mocny wpierdol – do zobaczenia na trasie!

www.turbo.art.pl
Turbo (oficjalny profil zespołu)
https://www.youtube.com/watch?v=FG7l-qXQMgY

************************************
OSTATNI WOJOWNIK – czwarty album polskiej formacji metalowej TURBO, zarejestrowany w studio ‘Giełda’ w Poznaniu w 1987 roku. Krążek będący przełomem dla polskiej muzyki metalowej i należących do ścisłej czołówki najwybitniejszych dokonań muzyki thrash naszego regionu.

Nowoczesny na tamte czasy i ultra profesjonalny materiał inspirowany dokonaniami grup pokroju Metallica i Flotsam And Jetsam przyniósł zespołowi TURBO absolutne przewodnictwo na krajowym rynku ciężkiej muzyki zdobywając w szybkim tempie liczniejsze rzesze fanów i zwolenników. Ostry i szalony thrash metal z ‘Ostatniego Wojownika’ otworzył również grupie drogę do podpisania kontraktu z niemiecką wytwórnią płytową Noise Records – jednym z najważniejszych potentantów metalowych w Europie tamtego okresu. Doprowadziło to do wydania anglojęzycznej wersji płyty pod szyldem „Last Warrior’, która ukazała się na całym świecie i została bardzo pochlebnie przyjęta przez światową prasę muzyczną w tym m.in. magazyny „Kerrang” i „Metal Hammer”.

Po prestiżowym festiwalu ‘Metalmania 88’ na którym TURBO wystąpiło obok tak uznanych marek jak RAGE czy KREATOR zespół promował album na trasie koncertowej po Polsce i Czechosłowacji, po powrocie z której został zaproszony do odbycia kolejnego tournee po Węgrzech u boku największej ówczesnej gwiazdy muzyki thrash w Europie – formacji KREATOR. Wysoką pozycję TURBO i ‘Ostatniego Wojownika’ ugruntowały również entuzjastycznie przyjęte koncerty na największych w latach 80-tych festiwalach muzyki rockowej w tej części Europy – ‘Jarocin 87’, ‘Jarocin 88’ oraz wydana w tym samym roku koncertowa płyta ‘Alive’. Krążek ‘Ostatni Wojownik’ po dziś dzień uznawany jest za prawdziwy kanon thrash metalu i złotych lat dla muzyki metalowej w Polsce.


OKRÜTNIK – formacja założona w maju 2018 roku w Kotlinie z inicjatywy Michała, Grzegorza, Szymona i Mateusza. Na początku czerwca do składu dołączył Eryk. Brzmienia Okrütnika można zakwalifikować do szeroko pojętego heavy metalu z thrashowymi zagrywkami i elementami black metalu w wokalu. Teksty tworzą niepowtarzalny przekaz, cechujący się między innymi: nawiązaniami do poezji, negacji człowieka i świata, okultyzmu oraz przekonań nihilistycznych.

https://www.instagram.com/okrutnikband/
https://www.facebook.com/okrutnikofficial/
https://www.youtube.com/channel/UC3cAvYyvadWtsXZsqVuH4iQ

Trzypak EP
https://www.youtube.com/playlist?list=PL-nbzTttQsm_NAHFHmG13BXTKFkPtn1lD
Portret trumienny, a na grobach kwiaty.
https://youtu.be/04muaQxNYHg


AIRSTRIKE - thrashmetalowy skład legnicko-wrocławski, założony w 2014. roku. Czwórka fanów ciężkich brzmień tworzących utwory o "sążnych" riffach, przyprawionych autorskimi tekstami. Każdy z nich gra wiele lat, słucha różnych podgatunków rocka i metalu (i nie tylko), co wpływa na ostateczne brzmienie zespołu. Na koncie nagrane demo, a w niedalekich planach longplay.

https://www.instagram.com/airstrike_band_pl/
https://www.facebook.com/airstrikepl/
https://www.youtube.com/channel/UC2i4cGls89aFhSk_JCz7Zcw


21.09.19 godz.20:00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
TURBO "The Last Warrior Tour"
OKRÜTNIK + AIRSTRIKE
bilety: 40 zł - przedsprzedaż, 50 zł - w dniu koncertu
miejsca siedzące: 60 zł

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej