Going. | AfroGramy 2019 / AfroTuba / Urodziny Folk'n'Roll - Żarty Żartami

AfroGramy 2019 / AfroTuba / Urodziny Folk'n'Roll

20:00 | Sobota, 15 czerwca 2019

Żarty Żartami

Impreza

20/25zł

20/25zł

AfroGramy! z okazji urodzin Akademii Rytmu Folk'n'Roll

AfroTuba
Grupy warsztatowe Folk'n'Roll
DJ

Data: 15.06.2019
Miejsce: Żarty Żartami
ul. Wólczańska 40/42a, Łódź
Start: 20:00
Bilety: 20 PLN / 25 PLN

Zapraszamy na szóstą edycję AfroGramy!
Świętujemy z okazji urodzin Akademii Rytmu Folk'n'Roll, która została założona przez Sylwię Walczak i jest to pierwsza w Polsce szkoła bębnów zachodnioafrykańskich prowadzona przez kobietę.

Nasz koncert rozpoczną pokazy grup warsztatowych. Wystąpią osoby, które na bębnach djembe i dundun grają zarówno od kilku lat, jak i od kilku tygodni. Uczniowie F’n’R są naprawdę wyjątkowi, więc szykujcie się na wiele niespodzianek :)

Kolejny punkt programu to występ wrocławskiego zespołu AfroTuba. Grupa zabierze nas w muzyczną podróż po zakamarkach globu. Sekcja rytmiczna czerpie inspiracje z rytmów i pieśni griotów z Afryki Zachodniej, sekcja dęta zaś ze Słowiańszczyzny, Bałkanów, Ameryki Łacińskiej i muzyki nowoczesnej. Energia i radość grania jaką muzycy wyzwalają na scenie to przeżycie na które publiczność nigdy nie pozostaje obojętna.

Po koncertach zapraszamy na afterparty z DJ'em.

Przybywajcie na AfroGramy! To będzie na pewno najgorętsza impreza tego dnia w mieście!

---------------------------------------------------------------------------------

Informacje o artystach:

AKADEMIA RYTMU FOLK'N'ROLL to otwarta w 2013 roku w Łodzi szkoła nauki gry na bębnach zachodnioafrykańskich. Pierwsza w Polsce założona i prowadzona przez kobietę - Sylwię Walczak. W grudniu 2011 roku powstała nazwa Folk'n'Roll. Przez pierwszy rok prowadziliśmy warsztaty wyjazdowe, szkolenia. W 2013 roku otworzyliśmy stacjonarną szkołę w Łodzi.
W naszej Akademii prowadzimy regularne zajęcia dla wszystkich, którzy chcą poznać rytmy Afryki Zachodniej - muzyki mającej swe źródła w Senegalu, Mali, Gwinei, Burkina Faso... Organizujemy również warsztaty podczas festiwali, szkoleń czy firmowych integracji. Nasi instruktorzy to profesjonaliści z pasją, którzy swoją radością i entuzjazmem zarażają innych. Instrumenty, jakie wykorzystujemy podczas imprez i warsztatów to tradycyjne bębny afrykańskie - djembe i dundun oraz różnego rodzaju perkusyjne przeszkadzajki (djabara, dzwonki, grzechotki i inne).
Folk'n'Roll to jednak coś więcej niż tylko szkoła. To także miejsce, gdzie wspólna pasja połączyła ludzi w różnym wieku, o różnych charakterach, talentach i zajęciach. F'n'R to kreatywna społeczność, w której panuje atmosfera przyjaźni, radości, tolerancji i zaangażowania. Lubimy razem świętować, spędzać wspólnie czas, tworzyć. A to wszystko dzięki pozytywnym emocjom, które daje muzyka płynąca z bębnów!

SYLWIA WALCZAK - Djembefolka - kobieta grająca na djembe.
Gra na bębnach afrykańskich od 2003 roku. W 2011 roku dotarła do źródeł muzyki djembe i dundun. Podróżowała po rejonie Hamanah w Gwinei. Wyprawa ta była niezwykłym doświadczeniem nie tylko pod względem muzycznym, ale również a może przede wszystkim poznawczym w wymiarze kulturowym i społecznym.
Na przełomie 2015/2016 udała się w podróż do Bamako, gdzie doskonaliła umiejętności gry pod okiem malijskich mistrzów djembe: Bassisdi Kone oraz Makan Kone.
Jest założycielką grupy Folk'n'Roll Band, gra w zespole Dzikie Jabłka. Współpracuje z The Lucyan Group, Yankel Band.
Od 2005 roku uczy grać innych. Prowadzi regularne zajęcia w Łodzi oraz warsztaty podczas festiwali, szkoleń, imprez integracyjnych na terenie kraju. Założyła Akademię Rytmu Folk'n'Roll.

www.folkandroll.pl
www.facebook.com/FolkandRoll


AFROTUBA powstała pod koniec 2014 roku z inicjatywy duetu Balafon Brothers we Wrocławiu. Jest owocem ich długoletniej znajomości oraz przeróżnych korelacji z wrocławskimi muzykami. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków, a nazywają ją etno-fusion.
Sekcja rytmiczna czerpie inspiracje z rytmów i pieśni griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadzili podczas podróży po Czarnym Lądzie i Europie.
Sekcja dęta zaś ze Słowiańszczyzny, Bałkanów, Ameryki Łacińskiej i muzyki nowoczesnej. Różnorodne punkty odniesienia oddaje energetyczna i zróżnicowana formuła muzyczna autorskich kompozycji. AfroTuba zabiera nas w muzyczną podróż po zakamarkach globu, szerzy ideę pokoju na nim, propaguje jedność i serdeczność.
Rytmiczne i melodyjne kompozycje zainspirowane kulturą perkusyjną Afryki, porywają publiczność do wspólnej zabawy. Sekcja dęta z finezją koloruje przestrzeń wokół długimi dźwiękami i harmonicznymi interwałami. Całość okraszona elektroniką w nowoczesnym opracowaniu wprowadzają w słuchacza nutkę zadumy. Energia i radość grania jaką muzycy wyzwalają na scenie to przeżycie na które publiczność nigdy nie pozostaje obojętna.

Członkowie zespołu
Zbigniew Pawłowski - zestaw bębnów basowych dundun/hi - hat
Tomasz "Kaczy" Murawski - balafon
Wojciech ''Ewer'' Krasuski – balafon/djembe
Łukasz Makos - sax Tenor
Paweł Feduch - sax Alt
Oleg Bakowski – trąbka
Adam Kurek - Puzon
Leopold Komuszyna - realizacja dźwięku
Krzysztof Juszczak - fotograf

https://www.facebook.com/AfroTuba/
https://www.youtube.com/channel/UCNRu_rdMyG5qLGywIhJxHZw

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej