Going. | NADMIAR#4: Rewizja - Miasto Kraków

NADMIAR#4: Rewizja

3.07-7.07

Miasto Kraków

Festiwal

TBA

TBA

NADMIAR#4: Rewizja
[dolphin sounds in the background]

Nadmiar to festiwal sztuk wizualnych i muzyki eksperymentalnej. Nadmiar wzrusza się barokiem, inspiruje campem, roni łzę przy muzyce klasycznej, kontempluje muzykę współczesną, eksploruje meandry kultury popularnej. Powstał jako «perła ze styroduru o nieregularnym kształcie». Teraz będzie zastanawiał się, jak ową perłę poddać upcyklingowi.

Tematem tegorocznej edycji jest Rewizja rozumiana jako ponowna ocena poglądów, teorii i działań. To historyczna chwila – Nadmiar celebrujący campowy przesyt będzie po raz pierwszy krytyczny wobec samego siebie. Czas zrewidować swoje poglądy i zmierzyć się z tym – zawiedliśmy. W beztroskim roku 2000, roku pamiętnej pluskwy milenijnej, roku wydania przez Britney Spears albumu „Oops!... I Did It Again”, roku sławetnej „Szklanki wody” Bajmu i wielkiej poetki Beaty Kozidrak, dwóch przyrodoznawców, Eugene F. Stoermer oraz Paul J. Crutzen wskazało konieczność określenia nowej epoki geologicznej. Zaproponowana nazwa – antropocen – bezpośrednio wskazuje człowieka, jako główny czynnik wpływający na Ziemię. Pojęcie antropocenu zrobiło zawrotną karierę, a jego powstanie zapoczątkowało gorącą dyskusję, nie tylko w dziedzinie przyrodoznawstwa, ale w obszarze szeroko rozumianej humanistyki. Żyjemy w narracji antropocentrycznej na której oparta jest nasza cywilizacja. Narracji, którą sami stworzyliśmy. To właśnie ona zaprowadziła nas na skraj hiperkatastrofy ekologicznej, która z kolei wiąże się z kryzysem m.in. politycznym, ekonomicznym, społecznym.
Wszystko to wiemy, ale THE ANTHROPOCENE IS STILL IN THE MAKING

Dlatego uwalniamy swojego wewnętrznego delfina i wykorzystując formułę festiwalu wiążącą się często z działaniem niezrównoważonym ekologicznie, podejmiemy próbę stworzenia festiwalu mądrze oraz less waste. Ostatni Nadmiar Miłości#3 był piękny, ale wiemy, że zawiedliśmy.

To czas, żeby współczesny dandys stanął przed lustrem i zastanowił się, ile wody zużyto do produkcji jego apaszki.
Being anthropocentric is totally uncool

W ramach festiwalu odbędą się wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, koncerty i sety didżejskie.

Program oraz informacje o biletach niebawem

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej