Going. | Shofar - Synagoga im. Nożyków

SHOFAR
Synagoga im. Nożyków

Gorąco zapraszamy na trzecią już edycję projektu Żydowskie Granie, która odbędzie się 29-30 listopada 2014 r. w synagodze im. Nożyków w Warszawie.

Formację tworzą trzej instrumentaliści: Raphael Rogiński ? gitara elektryczna, Mikołaj Trzaska ? saksofon i klarnet basowy oraz Macio Moretti ? perkusja.

Ideą Shofaru jest wykreowanie wspólnego języka dla tradycyjnej muzyki chasydzkiej i free jazzu. Artyści sięgają do chasydzkich tradycji: od religijnych, magiczno-transowych nigunów do wywodzących się z liturgii, bardziej tanecznych, frejlaksów. Szukają więzi z przeszłością poprzez jej niezwykłe, twórcze przetworzenie.

Bilety do nabycia:
24.11(pon.) ? 27.11 (czw.) godz. 11.00-18.00 ? Biuro Komunikacji Społecznej GWŻ (ul. Twarda 6, tzw. biały budynek obok synagogi), płatność tylko gotówką.

29.11 ? 30.11 ? synagoga im. Nożyków (ul. Twarda 6) od godziny 17.30, płatność tylko gotówką.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa bardzo prosimy o nie przynoszenie do synagogi dużych plecaków i toreb/walizek. Uprzejmie prosimy także o nie wnoszenie jedzenia oraz napojów.


Partnerzy projektu: American Jewish Joint Distribution Comittee, Dom Kultury Tu Praga, JCC Warszawa, Festiwal Nowa Muzyka Żydowska.

Patroni medialni: Polskie Radio RDC, portal jewish.org.pl oraz portal jezzsoul.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej