Going. | DKF Zamek: Tripy Sezonu - Nowe Kino Pałacowe

DKF Zamek: Tripy Sezonu

20:30 | Środa, 26 czerwca 2019

Nowe Kino Pałacowe

Film

11 zł

11 zł

Przed wakacjami zdecydowaliśmy się na małe podsumowanie minionego sezonu. Kluczem doboru tytułów był „trip”, czyli według definicji słownikowej: 1. stan odurzenia po narkotykach; 2. film psychodeliczny popularny w amerykańskim kinie lat sześćdziesiątych.

Zapraszamy na podróż, w której racjonalność nie będzie zbyt przydatna.

5.06.
CLIMAX
reż. Gaspar Noé, Francja, 2018. 90’

Opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.

12.06.
MONUMENT
reż. Jagoda Szelc, Polska, 2019, 108'

Monument to hipnotyczna i przerażająca opowieść o grupie studentów hotelarstwa, którzy późną nocą przybywają do tajemniczego hotelu, by odbyć w nim praktyki. Szybko okazuje się, że miejsce nie należy do zwyczajnych. Despotyczna menadżerka pozbawia bohaterów imion i zmusza ich do wykonywania niezrozumiałych czynności. Choć studenci orientują się, że coś jest nie tak, nie wiedzą, że w hotelu czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.

19.06.
PRZEPRASZAM, ŻE PRZESZKADZAM
reż. Boots Riley, USA, 2018, 105’

Zdesperowany mężczyzna podejmuje pracę jako telemarketer. Kiedy okazuje się, że ma nadzwyczajny talent, umożliwiający mu sprzedanie praktycznie wszystkiego, prezes firmy składa mu nietypową ofertę.

26.06.
TAJEMNICE SILVER LAKE
reż. David Robert Mitchell, USA, 2018, 139'

33-letni Sam (Andrew Garfield) mieszka w Los Angeles i czeka na swoją życiową szansę. Większość czasu poświęca grom wideo i podglądaniu pięknych kobiet. Pewnego dnia jego piękna sąsiadka (Riley Keough) znika bez śladu. Aby ją odnaleźć, Sam wyrusza w pełną przygód podróż po Mieście Aniołów. W jego głowie wszystko zaczyna łączyć się w jedną mroczną układankę, którą postanawia rozwikłać. Za wszelką cenę.

Przed filmami - prelekcje.

Po seansach - dyskusje.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej