Going. | Folkisz - minimalistyczne wianki - Centrum Kultury w Lublinie

Folkisz - minimalistyczne wianki

16:00 | Piątek, 28 czerwca 2019

Centrum Kultury w Lublinie

Warsztat

50 zł

50 zł

Stwórz unikatowy wianek z Folkisz! Będzie on współczesną interpretacją liści mirtu, słowiańskiego symbolu miłości, wierności i piękna.

Minimalistyczny wianek wykonany z najwyższej jakości włoskiej krepiny, zachowany w duchu less waste oprócz swojej symboliki, może stać się doskonałą ozdobą Twojego ślubu, wnętrza lub pięknym, własnoręcznie wykonanym prezentem. Papierowa dekoracja jest alternatywą dla wszechobecnego plastiku. Odchodzimy od niebezpiecznego dla środowiska konsumpcjonizmu i zachęcamy do zrównoważonego podejścia. Papierowe ozdoby, których ludowa tradycja sięga końca XIX wieku, to trwałe produkty wykonane w duchu less-waste, które zostaną z Tobą na długie lata. Wieńczyny, czyli wspólne wicie wianków, jest wspaniałą okazją do stworzenia wyjątkowej ozdoby oraz porozmawiania o słowiańskich tradycjach.

Prowadząca - Anna Rulecka, autorka projektów Z rózgą do ślubu oraz autorka papierowych dekoracji w sesji promującej #targihappytogether. Absolwentka Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii, Historii Sztuki w Katowicach, pasjonatka tańca współczesnego i folkloru. Tworzy projekt pod nazwą Folkisz, w ramach którego propaguje wymierającą sztukę bibułkarstwa ( wykonywania ozdób z papieru) w nowym, współczesnym wydaniu.

zapisy: ck.takierzeczy@gmail.com
opłata: 50 zł
ilość miejsc: 10
Wirydarz

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej