Going. | Rethinking Borders: #YouMeRefugee - Hevre

Rethinking Borders: #YouMeRefugee

17:00 | Czwartek, 20 czerwca 2019

Hevre

Spotkanie

Free

Free

Dołącz do nas, aby pokazać solidarność #withrefugees w Światowym Dniu Uchodźcy! To jedyne organizowane z tej okazji wydarzenie w Krakowie. Wyjątkowe doświadczenie, które chcemy dzielić właśnie z WAMI.

Wiemy, że jedynym sposobem naprawy negatywnych postaw wobec uchodźców i efektywnej pracy na rzecz pozytywnych zmian jest stworzenie przestrzeni dla pozytywnego kontaktu. Mając to na uwadze, zapraszamy na nasze wydarzenie - Rethinking Borders: #YouMeRefugee. Nasze dwudniowe spotkanie będzie miało jeden główny cel: „Dajmy uchodźcom miejsce do dzielenia się swoimi doświadczeniami z ludźmi w Krakowie, a jednocześnie stwarzajmy szansę krakowskiej społeczności na spotykanie się z uchodźcami i angażowanie się w otwarty dialog”.

Podczas panelu będzie można osobiście spotkać uchodźców z Syrii, Afganistanu i Iraku oraz wysłuchać ich historii z pierwszej ręki. Ten dzień będzie wyjątkowy i z ogromnym potencjałem, ponieważ po raz pierwszy w Krakowie powstanie publiczne miejsce, w którym uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać uchodźców, nawiązać z nimi kontakt i podjąć otwarty dialog.

Oprócz panelu zorganizujemy również:
(i) Warsztaty teatralne (20 czerwca - 12: 00-14: 00; @ Hevre) - przekażemy uchodźcom głos, w celu wyrażenia i zainicjowania dyskusji w społeczności na temat wielu wyzwań, przed którymi stoją Michael Thomas i Marta Kontny. Więcej szczegółów wkrótce - to wydarzenie będzie wymagało rejestracji.

(ii) Projekcja filmu (20 czerwca - 17:00 - 18:30, @ Hevre) - „Mission Lifeline” - film dokumentalny o niemieckiej organizacji pozarządowej i ich misji ratunkowej na Morzu Śródziemnym, która zyskała złą sławę przez konflikt z władzami maltańskimi w lecie 2018 r.

(iii) Koncert (21 czerwca - 19:30 @ Alchemia) w wykonaniu jednego z uchodźców z Syrii - Mulhama Abordana - muzyka oraz innych lokalnych artystów.

Dołącz do nas! Dołącz do naszego ruchu: show #solidarity, support #refugees and #rethinkrefugees

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej