Going. | Droga 816 / Spotkanie z Michałem Książkiem - Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Droga 816 / Spotkanie z Michałem Książkiem

18:00 | Środa, 3 lipca 2019

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Spotkanie

2 zł

2 zł

ZAMKOWE BIURO PODRÓŻY
„DROGA 816”. SPOTKANIE Z MICHAŁEM KSIĄŻKIEM, autorem książki
prowadzenie: Maria Krześlak-Kandziora
3.07.2019 g. 18 Scena Nowa / bilety: 2 zł

Tytułowa droga nr 816, zwana również „Nadbużanką", biegnie z północy na południe, wzdłuż granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej.
Droga to niezwykła, bowiem za nią jest już tylko Bug, a za Bugiem – mityczny Wschód, Azja, step, który ciągnie się aż do wybrzeży Japonii... Asfaltowa, miejscami dziurawa, wąska droga 816 jest więc nie tylko drogą – jest Granicą, Przedmurzem, Płotem oddzielającym Unię Europejską od nie-Unii, katolicyzm od prawosławia, „nasze" od „ich", „tam" od „tu", barbarzyństwo od cywilizacji...
Efektem wędrówki tą drogą jest ta znakomita opowieść o Pograniczu, o splątaniu i nakładaniu się na siebie kultur, kierunków, wyznań oraz znaczeń.

Michał Książek (ur. 1978) pochodzi z Oraczewa koło Sieradza. Jest leśnikiem i kulturoznawcą, a także przewodnikiem syberyjskim. Kilka lat spędził w Jakucji. Najwięcej publikował w „Polityce", ale też w „Kontynentach", „Lesie Polskim" czy w „Twórczości". W 2013 roku ukazała się jego debiutancka książka „Jakuck. Słownik miejsca”, a w 2014 roku debiutancki tom wierszy „Nauka o ptakach”, za który otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike oraz Wrocławską Nagrodę Poetycką „Silesius" w kategorii „debiut roku".

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej