Going. | Słuchanie miasta - warsztaty dźwiękowe dla młodzieży - Warsztaty Kultury

Słuchanie miasta - warsztaty dźwiękowe dla młodzieży

18:00 | Środa, 26 czerwca 2019

Warsztaty Kultury

Warsztat

Free

Free

Interesują cię dźwięk i brzmienie miasta? Chcesz nauczyć się obsługi mikrofonów i rekorderów? Od dawna marzysz, by zgłębić techniki nagrywania? A może masz ochotę, by wspólnie z profesjonalnymi muzykami zrealizować nagrania terenowe? Poznaj z nami Lublin od nietypowej strony i usłysz jego dźwiękowe historie!

W dniach 26-30 czerwca zapraszamy młodzież w wieku licealnym do udziału w cyklu warsztatów dźwiękowych. W jego ramach m.in. pokaz filmu, spacery dźwiękowe, realizacja nagrań dźwiękowych w terenie oraz tworzenie na ich podstawie wspólnej kompozycji. Podsumowaniem warsztatów będzie prezentacja skomponowanego w trakcie warsztatów utworu w ramach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Kiedy: 26-30 czerwca 2019 r. (szczegółowy harmonogram poniżej)
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Zapisy: prosimy o przesyłanie zgłoszeń przez formularz on-line: https://forms.gle/DgLni26YnQVuv6sk8
Prowadzenie: Krzysztof Topolski i Rafał Kołacki


Warsztaty stanowić będą rodzaj kilkudniowego procesu twórczego, który doprowadzi do wspólnego performance’u dźwiękowego. Część warsztatów poświęcimy na ćwiczenia z aktywnego słuchania oraz tworzenia dźwięków przy pomocy ciała, głosu i drobnych instrumentów. Wybierzemy się również w teren, aby zrealizować nagrania dźwiękowe, które wykorzystamy w dalszej pracy warsztatowej. Nagrania zrealizujemy m.in. na terenach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia oraz na lubelskim Starym Mieście. Przygotujemy także krótki performance elektroakustyczny, złożony z wybranych nagrań terenowych oraz dźwięków wykonywanych na żywo przez uczestników. Warsztaty będą nastawione na integrację grupy oraz wydobywanie potencjału muzycznego uczestników.

Warsztaty poprowadzą Krzysztof Topolski i Rafał Kołacki – muzycy i czołowi polscy eksperci z zakresu edukacji dźwiękowej.

HARMONOGRAM – na cykl warsztatowy składają się następujące wydarzenia:

▲ środa, 26 czerwca, godz. 18.00–19.30 – pokaz filmu „W poszukiwaniu ciszy” (sala widowiskowa Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a)
▲ czwartek, 27 czerwca, godz. 11.00–15.00 – warsztaty ekologii akustycznej (sala medialabowa Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a)
▲ piątek, 28 czerwca, godz. 11.00–15.00 – spacery dźwiękowe i warsztaty nagrań terenowych (sala medialabowa Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a)
▲ sobota, 29 czerwca, godz. 11.00–15.00 – warsztaty kompozycji dźwiękowych (sala medialabowa Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a)
▲ niedziela, 30 czerwca, godz. 11.00–15.00 i 16.30–18.00 ­– przygotowanie i prezentacja efektów warsztatowych (sala medialabowa Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a)

Wszystkie powyższe wydarzenia stanowią pełny cykl warsztatowy – zgłoszenie na warsztaty zobowiązuje do udziału we wszystkich z nich. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza on-line.
https://forms.gle/DgLni26YnQVuv6sk8

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży w wieku licealnym. W przypadku osób niepełnoletnich należy dostarczyć w pierwszym dniu warsztatów do miejsca ich realizacji, tj. do Warsztatów Kultury zaakceptowany regulamin oraz oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego, zawierające zgodę na udział osoby niepełnoletniej w warsztatach.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach projektu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej