Going. | Ucho - Dźwiękowy Wehikuł - Estrada Caffe

Ucho - Dźwiękowy Wehikuł

12:00 | Piątek, 21 czerwca 2019

Estrada Caffe

Inne

Free

Free

UCHO – Dźwiękowy Wehikuł powraca! Projekt zainicjowany podczas ESK 2018 zyskał tak duże zainteresowanie i sympatię odbiorców, że teraz powraca w nowej odsłonie.

Stworzone przez Kubę Kowalskiego UCHO to projekt, który bazuje na dźwiękowych nagraniach binauralnych i nawiązuje do polskich i ukraińskich symboli kultury codziennej. W ramach tegorocznej edycji powstanie słuchowisko kryminalne „Pitawal” autorstwa Michała Chołki z Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz polsko-ukraińskie, melodyjne słuchowisko "Jaworowi ludzie" zainicjowane i wykonywane przez wokalistkę Darię Kosiek przy wsparciu Weroniki Pankiewicz.

Słuchowiska pozwolą odbiorcom poczuć się jak w centrum wydarzeń. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu innowacji dźwiękowej poprzez technikę binauralną. Polega ona na użyciu do nagrania sztucznej lub prawdziwej ludzkiej głowy z osadzonymi w uszach specjalnymi mikrofonami, dzięki czemu tak nagrany dźwięk zachowuje swoje parametry przestrzenne. Wyposażony w słuchawki odbiorca będzie miał poczucie bycia w środku dźwiękowej akcji i precyzyjnie lokalizuje dźwięk w przestrzeni – nie tylko z lewej i prawej strony, ale także z przodu, z tyłu, na górze i na dole. Reżyserem i realizatorem dźwięku jest Artur Zedanja.

Słuchowiska będą prezentowane podczas ESK 2019 w trakcie dźwiękowych seansów w komfortowej strefie relaksu słuchowego, czyli w „Dźwiękowym Wehikule”. Wyposażona w komfortowe miejsca do leżenia i specjalistyczne zestawy słuchawkowe strefa relaksu zostanie zlokalizowana w podziemnych pomieszczeniach Rzeszowskiej Podziemnej Trasy Turystycznej w Rynku.

Uczestnicy relaksujących seansów będą mogli intensywnie pobudzić swoją wyobraźnie i zmysł słuchu oraz zanurzyć się w dźwiękowej przestrzeni. Dźwiękowy Wehikuł będzie dostępny dla zwiedzających w dniach 21-23.06.2019. Seanse słuchowisk będą realizowane dla grup 10 osobowych w godz. 12.00 – 18.00.

„UCHO – Dźwiękowy Wehikuł” jest częścią inicjatywy „Sięgając do korzeni 2019” realizowanej przez Fundację Rzeszowską i finansowane przez Estradę Rzeszowską w ramach międzynarodowego festiwalu „Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2019” oraz finansowane przez Goethe-Institut w Krakowie w ramach międzynarodowego projektu „HEIMAT / Nieoczywista Ojczyzna”.

Więcej informacji jest dostępne na stronie www.rzeszowska.org.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej