Going. | Miłosna wojna stulecia - Teatr Łaźnia Nowa

Miłosna wojna stulecia

19:00 | Wtorek, 25 czerwca 2019

Teatr Łaźnia Nowa

Teatr

30/50 zł

30/50 zł

Ostatni raz w tym sezonie teatralnym na deski Łaźni Nowej wraca "Miłosna wojna stulecia" w reżyserii Evy Rysovej z Radkiem Krzyżowskim i Dominiką Bednarczyk.

Ile lat wspólnego życia potrzeba, aby zabić uczucie?
Czy złamaną miłość można naprawić?
Jak zranić ukochaną osobę i uchronić się przed odwetem?

Eva Rysová bierze na warsztat debiutancki poemat szwedzkiej literaturoznawczyni i feministki Ebby-Witt Brattström, napisany po głośnym rozwodzie pisarki z Horace’em Engdahlem – członkiem Akademii Szwedzkiej przyznającej Nobla w dziedzinie literatury. Bohaterów opowieści jest dwoje: ona i on. Łączy ich ponadtrzydziestoletni związek, wspólnie wychowane dzieci, udane życie zawodowe i wysoka pozycja społeczna. To elita szwedzkiej kultury. Co się stanie, gdy dwoje takich wejdzie na wojenną ścieżkę, w której orężem są słowa?

Eva Rysová proponuje intymną, bolesną, ale i ironiczną wiwisekcję miłosnego związku w fazie rozpadu. Pojedynek na uszczypliwości, rywalizacja o rację, akrobatyka uczuć. Balansowanie na granicy miłości i nienawiści. W tle problem przemocy wobec kobiet i wołanie o równouprawnienie. Kto wygra tę wojnę płci?

To kolejna po „Wielorybie The Globe” kameralna realizacja reżyserki dla Teatru Łaźnia Nowa. W rolach głównych zobaczymy fenomenalny duet, a prywatnie aktorskie małżeństwo: Dominikę Bednarczyk i Radosława Krzyżowskiego.

Prawa autorskie do utworu "Miłosna wojna stulecia" ("Århundradets kärlekskrig") Ebby-Witt Brattström reprezentuje Agencja Elżbieta Manthey.

We wtorek, 25 czerwca spektakl odbędzie się z angielskimi napisami.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej