Going. | Jan Kantner Quartet - Centrum Historii Zajezdnia -Vertigo Summer - Centrum Historii Zajezdnia

Jan Kantner Quartet - Centrum Historii Zajezdnia -Vertigo Summer

20:00 | Wtorek, 23 lipca 2019

Centrum Historii Zajezdnia

Koncert

TBA

TBA

Zapraszamy na koncert w Centrum Historii Zajezdnia. Koncert odbędzie się w ramach cyklu koncertów VSJF 2019.

Podobno są trzy rodzaje muzyki – ta smutna, ta wesoła i “ta trzecia”... Czymkolwiek jest, to właśnie ją grają. Konkretniej? To granie między hard bopem a free jazzem, ze sporą domieszką brzmień etnicznych. Jakie jest? Mroczne, przestrzenne, liryczne, nostalgiczne... (Romantycy?).
Inspiracje? John Coltrane, Miles Davis, Billy Harper, Kenny Garret, Piotr Wojtasik, Zbigniew Namysłowski, Viktor Toth
Nie jest prawdą, że nie lubią pianistów i gitarzystów. Po prostu bliska im jest tradycja Ornette'a Colemana i grania w kwartecie bez instrumentu harmonicznego. To daje muzyce przestrzeń, upraszcza harmonię, dodaje surowości i wyrazistości – pasuje do utworów, które grają.
Zespół założyli w lutym 2017 roku. Komponują sami – najczęściej robi to Janek, ale swój twórczy wkład w brzmienie zespołu mają wszyscy. Jest ich czterech – jak łatwo się domyślić tworzą więc kwartet (Quartet!).

Janek Kantner (saksofon altowy,sopranowy) – “gra na alcie inaczej, niż się gra na alcie” – powiedział pewien mądry człowiek i to chyba prawda. Ceni prostotę środków wyrazu, gra lirycznie, ekspresyjnie mocno (tak mówią).
Piotrek Szlempo (trąbka) – to kolejny oryginał (“trąbka inna niż wszystkie inne”). Ceni minimalizm, co sprawia, że mógłby być Chetem Bakerem, gdyby nie był Piotrem Szlempo.
Bartek Chojnacki (kontrabas) – najbardziej doświadczony muzyk w zespole. Lubi dobre, zespołowe granie i dba o to, żeby uzyskać ten efekt. Z tego powodu ma napięty grafik, bo wszyscy chcą z nim grać...
Dawid Opaliński (perkusja) – czasem zdradza jazz z groovem, hip-hopem. Lubi mieszać style i eksperymentować, co zresztą świetnie mu wychodzi. Gra przestrzennie i wyraziście.

Reprezentują Wrocław, wszyscy są studentami lub absolwentami wrocławskiej akademii muzycznej, wielokrotnie nagradzanymi na konkursach w kraju i za granicą. Zespół otrzymał także II nagrodę w konkursie na indywidualność jazzową festiwalu Jazz Nad Odrą 2017, wyróżnienie na Blue Note Poznań Competition 2017, oraz II nagrodę na konkursie Bielska Zadymka Jazzowa 2018.
Skład:
Janek Kantner sax,
Piotrek Szlempo tr, fl,
Bartek Chojnacki db,
Dawid Opaliński dr.

✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻✻

VERTIGO SUMMER JAZZ FESTIVAL II EDYCJA 2019

To 31 dni z muzyką jazzową, która będzie prezentowana w różnych miejscach we Wrocławiu. Festiwal jest organizowany razem z Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W 2019 roku podczas II edycji Vertigo Summer Jazz Festivalu muzyka pojawi się:

Poniedziałki: PLAŻE MIEJSKIE - ZaZoo Beach Bar, Forma Płynna - Beach Bar Wrocław, Prosto z Mostu Beach Bar, Odrana

Wtorki: KOMUNIKACJA - Jazzowy tramwaj, Pociąg, Statek Wratislavia - Restauracja "Z Nurtem", Centrum Historii Zajezdnia

Środy: DACHY MIEJSKIE - Save the World Real Estates sp. z o.o. Hotel Monopol Wrocław, Urban Garden Wrocław Wroclaviaa, Renoma

Czwartki: HOTELE - Art Hotel Wrocław, AC Hotels by Marriott Wroclaw PURO Hotels, Q Hotel - Sieć Nowoczesnych Hoteli

Piątki: Vertigo Jazz Club & Restaurant

Soboty: PARKI - Południowy, Staromiejski, Andersa/ ForestBar, Tołpy

Niedziela: WYSPA DALIOWA

W tym roku pojawi się również, nowa kategoria miejsc koncertowych:

SPECIAL LOCATION: Wyścigi konne. Wrocław Sky Tower, Ossolineum, Wzgórze Polskie

Festiwal Vertigo to próba przełamania „zamkniętych” form muzyki Jazzowej i pokazania jej szerokiej publiczności. To promocja zarówno ciekawych miejsc we Wrocławiu, jak i wspaniałych wrocławskich muzyków.

Zapraszamy na Vertigo Summer Jazz Festival od 1 do 31 lipca 2019!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej