Going. | Kukangendai & Hubert Kostkiewicz [JP/PL], Aki Onda [JP], Kouhei Matsunaga [JP] @ AAF 2019 WRO - Impart

Kukangendai & Hubert Kostkiewicz [JP/PL], Aki Onda [JP], Kouhei Matsunaga [JP] @ AAF 2019 WRO

20:00 | Środa, 25 września 2019

Impart

Koncert

15 zł

15 zł

Aki Onda (JP)
Mieszkający w Nowym Jorku artysta interdyscyplinarny pracujący z dźwiękiem, obrazem oraz przestrzenią. Kolekcjoner dźwięków, muzycznie cały czas w podróży, podczas których tworzy audio pamiętniki. Jest najlepiej znany z Cassette Memories - dzieła, które powstało w wyniku 30 lat praktyki field recordingu. Paradoksalnie pamiętniki Aki Ondy pozbawione są elementu biograficznego, edytowane kilka lat po nagraniu, są otwarte na interpretacje i wypełnianie treścią na nowo przez innych. Onda prezentował swoje prace w The Kitchen, MoMA, P.S.1 MOMA, Louvrze, Palais de Tokyo, ICA London i wielu innych.

Kukangendai 空間現代 & Hubert Kostkiewicz (JP/PL)
Założone w 2006 roku tokijskie rock trio, Junya Noguchi (wokal / gitara), Keisuke Koyano (bas), Hideaki Yamada (perkusja), eksperymentuje z rytmiką, gra formą, wprowadza zamierzone błędy. Grupa implementuje właściwą sobie metodę grania na żywo, powracania do poprzednich utworów, wykonując jednocześnie kilka osobnych, przenikających się rytmicznie produkcji. Podczas AAF zaprezentują powstały w kooperacji z Hubertem Kostkiewiczem improwizowany projekt, który swoją premierę miał w 2019 roku w Kyoto. Do Wrocławia i Warszawy przyjadą z premierą nowego albumu Palm, który ukaże się w maju 2019r w labelu Ideologic Organ, kuratorem projektu jest Stephen O'Malley, za końcową produkcję odpowiedzialny jest Rashad Becker. Na koncertach w Polsce do zespołu gościnnie dołączy gitarzysta Hubert Kostkiewicz znany min. z zespołu Kurws, sam koncert jest wynikiem rezydencji artystów w Kioto realizowanego przez fundacje Avant Art w maju 2019r.

Kouhei Matsunaga (JP)
urodzony w Osace artysta dźwiękowy oraz ilustrator. Jego muzyczna aktywność obejmuje szerokie i różnorodne brzmieniowo spektrum: od noise'u, aż po glitch, hip-hop, czy techno. Wydawany był przez wiele uznanych i szanowanych wytwórni: Raster Noton, Mille Plateaux, Skam Records, PAN, Diagonal. Współpracował z wieloma artystami takimi jak: raper Sensational, Sean Booth z Autechre, Conrad Schnitzler, Merzbow, Asmus Tietchens.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej