Going. | Amnesia Scanner [FIN], Aïsha Devi [CH], Abyss X [GR], Danse Noire dj set [CH] @ AAF 2019 WRO - Stary Klasztor

Amnesia Scanner [FIN], Aïsha Devi [CH], Abyss X [GR], Danse Noire dj set [CH] @ AAF 2019 WRO

20:00 | Piątek, 27 września 2019

Stary Klasztor

Koncert

30 zł

30 zł

Amnesia Scanner (FIN)
Amnesia Scanner to projekt, który powstał z algorytmu. Od 2014 kontekstualizuje więź rzeczywistego i cyfrowego świata, wykorzystując dźwięk, tekst i obraz. Tworzą sieci oprogramowania, które nadają dźwiękom odpowiednią neurotyczno-euforyczną estetykę. W pracy nad debiutanckim albumem Another Live do zespołu dołączył Oracle, pozbawiony ciała głos, który w muzyce klubowej zyskał już odrębny byt. ‘Another Live’ został uznany najlepszym albumem 2018 roku przez Crack Magazine, Fact Mag, Rolling Stone, Pitchfork oraz Dazed & Confused. Ich dźwięk jest hiper skondensowany, w połączeniu z Oracle przetwarza schematy digital popu, hip-popu czy r&b. Element wizualny, przeładowany światłem i informacjami, zestawiony z całkowitym mrokiem, sprawia, że występy live duetu aktywują wszystkie sensor.

Aïsha Devi (CH)
Aïsha Devi i założona przez nią wytwórnia Danse Noire, per se, oznaczają konfrontację z tym, co znane, a także wyzwanie rzucone odbiorcom kultury klubowej. Zarówno na pierwszym albumie (Of Matter and Spirit), jak i na drugim (DNA Feelings) Szwajcarka używa wokalu jako narzędzia. Czy jest to wysoki, eteryczny sopran czy mantryczny głos recytujący monologi, jej muzyczne eksperymenty łączą naturalność z technologią. Pod tym względem Devi podąża za Björk oraz Arcą, którzy badają związek człowieka z postępem techniki, dając żywy przykład symbiozy organicznego z przetworzonym.

Abyss X (GR)
Pochodząca z Grecji producentka oraz performerka, kuratorka festiwalu Nature Loves Courage, tworząca między Berlinem a Nowym Jorkiem. Z każdym występem live odkrywa kolejne warstwy artystycznej ekspresji, poszukuje niezbadanych pól eksploatacji, podświadomie dryfuje zawsze w stronę nieznanego. Wydawała w Halcyon Veil, Infinite Machine oraz Danse Noire, prowadzi też własną wytwórnię SHXME. Charakterystycznym elementem jej estetyki jest nostalgia za Kretą, gdzie spotyka się prastara kultura minojska ze wspolczesnoscia. Wykorzystuje mityczne kreteńskie instrumenty, lirę oraz kitarę, które przecina niebywałym wokalem. Na scenie w pełni uosabia taneczne i teatralne zaplecze, które ukształtowało ją na wszechstronną artystkę, jaką jest dziś.

Danse Noire DJ set (CH)
Set założycieli szwajcarskiej wytwórni Danse Noire, stworzonej w 2012 przez Aishe Devi i przyjaciół, który prezentuje muzykę wydanych w kolektywie płyt, a także ich inspiracje, zapowiedzi i najnowsze odkrycie.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej