Going. | Bill Orcutt [US], Minami Deutsch [JP], Teoniki Rożynek & Qba Janicki [PL] @ AAF 2019 WRO - Impart

Bill Orcutt [US], Minami Deutsch [JP], Teoniki Rożynek & Qba Janicki [PL] @ AAF 2019 WRO

19:00 | Niedziela, 29 września 2019

Impart

Koncert

20 zł

20 zł

Bill Orcutt (US)
Gitarzysta, ikona amerykańskiego noisu i muzyki eksperymentalnej, Bill Orcutt, jest znany z gry na gitarze w hardcorowo / free jazzowej grupie Harry Pussy. Po wielu latach przerwy wrócił do muzyki z solowym albumem A New Way To Pay Old Debts wydanej w 2009 roku, oprócz swoich solowych dokonań znany jest z grupowych improwizacji, m.in. z perkusistą Chrisem Corsano. Nieistotne czy wykonuje free-rockowe improwizacje, szorstkie kompozycje na gitarę elektryczną czy, inspirowane bluesem solo gitarowe, melodie w jego produkcjach dążą do wielokrotnej reorientacji. Inspirowana repertuarem jazzowym i tradycją amerykańskiej piosenki muzyka Orcutta jest odarta do nagości, wręcz prymitywna, co szczególnie podkreśla jej fizyczny aspekt.

Minami Deutch (JP)
Założone w 2014 roku przez Kyotaro Miula, Minami Deutsch zaczynali grając na tętniących życiem ulicach Tokio. Dźwięk i nazwa (Niemcy Wschodnie) są nawiązaniem do wpływu krautrocka, grup Neu! czy Can na dzisiejsze brzmienie zespołu, dla którego główną osią są, inspirowane Klausem Dingerem, motoryczne beaty. Od założenia grupa balansuje pomiędzy odwołaniem do niemieckiego eksperymentalnego rocka a tworzeniem czegoś nowego. Jeśli podstawą krautrocka była innowacyjność to Minami Deutsch, wygłodniali nowych dźwięków, są o krok od europejskich legend.

Teoniki Rożynek i Qba Janicki DUO (PL)
Qba Janicki od najmłodszych lat związany jest ze środowiskiem funkcjonującym w klubie Mózg. W swej karierze scenicznej zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Roscoe Mitchell, Tomasz Sroczyński, Toshinori Kondo, Kris Wanders czy Fred Frith. Aktualnie zajmuje się pracą w zespołach Wojtek Mazolewski Quintet, Malediwy z Markiem Pospieszalskim, Kondensator Przepływu z Bartłomiejem Chmarą i Martyną Chojnacką, YO NELLY! ze Stevenem Buchananem oraz nowopowstałym duecie z warszawską kompozytorką Teoniki Rożynek, tworzącą muzykę zarówno instrumentalną, elektroakustyczną, jak i elektroniczną. Teoniki z lekkością porusza się w obszarach muzyki współczesnej, nieakademickej elektroniki, sound designu, muzyce teatralnej i filmowej, komponowała ścieżkę dźwiekową m.in do obsypanej nagrodami produkcji Wieża. Jasny Dzień wrocławskiej reżyserki Jagody Szelc. W duecie z Qbą Janickim wykorzystują improwizację oraz elektroniczne przetworzenia sygnału audio generowanego przez instrumenty akustyczne.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej