Going. | Amnesia Scanner [FIN], Aïsha Devi [CH], Abyss X [GR], Danse Noire dj set [CH], Coucou Chloe [FR] @ AAF 2019 WAW - Centrum Praskie Koneser

Amnesia Scanner [FIN], Aïsha Devi [CH], Abyss X [GR], Danse Noire dj set [CH], Coucou Chloe [FR] @ AAF 2019 WAW

21:00 | Piątek, 4 października 2019

Centrum Praskie Koneser

Koncert

35 zł

35 zł

Amnesia Scanner (FIN)
Amnesia Scanner to projekt, który powstał z algorytmu. Od 2014 kontekstualizuje więź rzeczywistego i cyfrowego świata, wykorzystując dźwięk, tekst i obraz. Tworzą sieci oprogramowania, które nadają dźwiękom odpowiednią neurotyczno-euforyczną estetykę. W pracy nad debiutanckim albumem Another Live do zespołu dołączył Oracle, pozbawiony ciała głos, który w muzyce klubowej zyskał już odrębny byt. Czołowy projekt Pan Records, został zasłużenie okrzyknięty najlepszym w 2018 roku przez Crack Magazine, Fact Mag, Rolling Stone, Pitchfork i Dazed & Confused. Ich dźwięk jest hiper skondensowany, w połączeniu z Oracle przetwarza schematy digital popu, hip-popu czy r&b. Element wizualny, przeładowany światłem i informacjami, zestawiony z całkowitym mrokiem, sprawia, że występy live duetu aktywują wszystkie sensory.

Aïsha Devi (CH)
Aïsha Devi i założona przez nią wytwórnia Danse Noire, per se, oznaczają konfrontację z tym, co znane, a także wyzwanie rzucone odbiorcom kultury klubowej. Zarówno na pierwszym albumie (Of Matter and Spirit), jak i na drugim (DNA Feelings) Szwajcarka używa wokalu jako narzędzia. Czy jest to wysoki, eteryczny sopran czy mantryczny głos recytujący monologi, jej muzyczne eksperymenty łączą naturalność z technologią. Pod tym względem Devi podąża za Björk oraz Arcą, którzy badają związek człowieka z postępem techniki, dając żywy przykład symbiozy organicznego z przetworzonym.

Abyss X (GR)
Pochodząca z Grecji producentka oraz performerka, kuratorka festiwalu Nature Loves Courage, tworząca między Berlinem a Nowym Jorkiem. Z każdym występem live odkrywa kolejne warstwy artystycznej ekspresji, poszukuje niezbadanych pól eksploatacji, podświadomie dryfuje zawsze w stronę nieznanego. Wydawała w Halcyon Veil, Infinite Machine oraz Danse Noire, prowadzi też własną wytwórnię SHXME. Charakterystycznym elementem jej estetyki jest nostalgia za Kretą, gdzie spotyka się prastara kultura minojska ze współczesnością. Wykorzystuje mityczne kreteńskie instrumenty, lirę oraz kitarę, które przecina niebywałym wokalem. Na scenie w pełni uosabia taneczne i teatralne zaplecze, które ukształtowało ją na wszechstronną artystkę, jaką jest dziś.

Danse Noire dj's (CH)
Set założycieli szwajcarskiej wytwórni Danse Noire, stworzonej w 2012 przez Aishe Devi i przyjaciół, który prezentuje muzykę wydanych w kolektywie płyt, a także ich inspiracje, zapowiedzi i najnowsze odkrycie.

COUCOU CHLOE (FR)
Francuska producentka, współzałożycielka / kuratorka / artystka NUXXE Records, a także stała rezydentka NTS Radio. coucou chloe ścina atmosferę gęstymi, klubowymi kawałkami, w których operuje wokalem i pulsującym, chłodnym basem. HALO EP urozmaica elementami muzyki klasycznej, jest oszczędna i ascetyczna. Zatytułowane własnym nazwiskiem - Erika Jane EP - zwalnia tempo, podkręca basy, czerpie z rodzimej sceny trapowej. coucou chloe zamienia wokal w szeptane mamrotanie, które staje się jej znakiem rozpoznawczym.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej