Going. | Avant Art Festival x Sacrum Profanum & Bocian Records_Bill Orcutt / Mick Barr / Aaron Turner - Klub SPATiF

Avant Art Festival x Sacrum Profanum & Bocian Records_Bill Orcutt / Mick Barr / Aaron Turner

19:00 | Niedziela, 6 października 2019

Klub SPATiF

Koncert

35 zł

35 zł

Mamy wielką przyjemność przedstawić wyjątkowy projekt, jaki odbędzie się dzięki współpracy Avant Art Festival, festiwalu Sacrum Profanum, wydawnictwa Bocian Records oraz warszawskiego klubu SPATiF. Podczas jednego wieczoru wystąpi przed nami trzech niezwykłych, amerykańskich gitarzystów - Bill Orcutt, Aaron Turner oraz Mick Barr, którzy zmierzą się z własną interpretacją muzyki eksperymentalnej w solowych, skrajnie różnych stylistycznie wystąpieniach.

Bill Orcutt na AAF zagra dwa koncerty, przy czym warszawski zamknie tegoroczną edycję Avant Art Festival. Gitarzysta, ikona amerykańskiego noisu i muzyki eksperymentalnej, jest znany z gry na gitarze w hardcorowo / free jazzowej grupie Harry Pussy. Po wielu latach przerwy wrócił do muzyki z solowym albumem A New Way To Pay Old Debts wydanej w 2009 roku. Nieistotne czy wykonuje free-rockowe improwizacje, szorstkie kompozycje na gitarę elektryczną czy, inspirowane bluesem solo gitarowe, melodie w jego produkcjach dążą do wielokrotnej reorientacji. Inspirowana repertuarem jazzowym i tradycją amerykańskiej piosenki muzyka Orcutta jest odarta do nagości, co szczególnie podkreśla jej fizyczny aspekt.

Aaron Turner Gitarzysta i wokalista znany z nieistniejącego już ISIS i nadal aktywnych Sumac i Mamifer, legend amerykańskiego post-metalu. Dla nas ma szczególne znaczenie z uwagi na współpracę z tak ważnymi dla nas artystami, jak Keiji Haino, Kevin Martin, Caspar Brötzmann, Stephen O'Malley czy Justin Broadrick - wszyscy wymienieni muzycy wystąpili na poprzednich edycjach Avant Art Festival, a Kevina Martina, Stephena O'Malley'a i Justina Broadricka usłyszymy w tym roku na AAF po raz kolejny. Od ponad dwóch dekad Aaron Turner stoi w pierwszej linii artystów o inteligentnym i wizjonerskim spojrzeniu na ciężką muzykę eksperymentalna.

Mick Barr to nowojorski gitarzysta i kompozytor rozdarty pomiędzy światem metalu, free impro oraz współczesną klasyką, w precyzyjnym stylu z ostrymi krawędziami buduje pędzące i wciągające kompozycje. I ten komentarz to wystarczająca rekomendacja dla tego muzyka, znanego min. z niezwykłego zespołu Kralice.

Udział Micka Barra i Aarona Turnera jest możliwy dzięki współpracy Avant Art Festival z Bocian Records i festiwalem Sacrum Profanum, na którym kilka dni wcześniej Mick Barr i Aaron Turner wystąpią podczas w paśmie Single Player z premierowymi utworami. Aaron Turner gitarzysta i wokalista odnajdujący się w wielu stylistykach wyrosłych z post-metalu, zaprezentuje "Repression’s Blossom" oraz "Interminable Conniption", zaś słynący z ekstremalnie szybkiej gry na gitarze elektrycznej Mick Barr, zaprezentuje "Plvence Abrost R Msitloun" - czyli minimalistyczną repetycję powstałą na specjalne zamówienie Sacrum Profanum.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej