Going. | Marcin Wasilewski Trio - Jubileusz - Manggha

Marcin Wasilewski Trio - Jubileusz

19:00 | Środa, 4 grudnia 2019

Manggha

Koncert

od 100zł

od 100zł

25 lat Marcin Wasilewski Trio - Trasa Jubileuszowa

25 lat Marcin Wasilewski Trio/ 50 lat ECM Records

W 2019 roku przypada jubileusz 25-lecia powstania najsłynniejszego i najbardziej znanego na świecie polskiego jazzowego tria - Marcin Wasilewski Trio, które tworzą wybitny pianista i kompozytor Marcin Wasilewski, basista Sławomir Kurkiewicz oraz perkusista Michał Miśkiewicz.

Są ikoną polskiego jazzu, laureatami licznych nagród i wyróżnień polskich i zagranicznych, zdobywcami największej liczby Fryderyków w kategorii jazz - nagród Polskiego Przemysłu Muzycznego. Sam Marcin Wasilewski zgromadził na swoim koncie aż 9 statuetek Fryderyka. Współpracowali ze wszystkimi czołowymi postaciami polskiego jazzu oraz najwybitniejszymi gwiazdami jazzu światowego, jako Trio m.in. z Charlesem Lloydem, Joe Lovano, Nilsem Petterem Molvaerem, zaś osobno z Branfordem Marsalisem, Janem Garbarkiem, Manu Katché, Alem Fosterem i wieloma innymi. To oni przez prawie 20 lat współtworzyli na scenie i w studio legendarny Tomasza Stańko Quartet nagrywając tak znakomite albumy, jak Soul of Things, Suspended Night czy Lontano. Po śmierci Tomasza Stańko, Trio jest najdłużej współpracującym polskim artystą z uznawaną za jedną z najważniejszych wytwórni jazzowych na świecie ECM Records.

Jubileusz 25- lecia Tria zbiega się z obchodami 50. rocznicy śmierci najwybitniejszego kompozytora i twórcy współczesnego polskiego jazzu Krzysztofa Komedy, któremu muzycy Tria jeszcze jako Simple Acoustic Trio, jako pierwsi w Polsce po jego śmierci, oddali hołd, nagrywając w 1995 rok płytę pt. Komeda. Debiutancki album młodych muzyków stał się jednym z najgłośniej komentowanych debiutów tamtych lat. W tym niezwykłym 2019 roku, środowisko jazzowe świętuje również 50-lecie powstania legendarnej, jednej z najważniejszych wytwórni płytowych na świecie – ECM Records, dla której Trio Marcina Wasilewskiego, nagrało pięć własnych albumów i uczestniczyło w nagraniu kolejnych pięciu.

W ramach jubileuszu, jesienią odbędzie się ogólnopolska trasa koncertowa 25 LAT MARCIN WASILEWSKI TRIO. Podczas koncertów Trio zaprezentuje różne oblicza swojej twórczości, z pewnością również oddając hołd swoim wielkim mistrzom i mentorom: Krzysztofowi Komedzie oraz niedawno zmarłemu Tomaszowi Stańko. Zapraszamy na koncerty.

W CAŁEJ HISTORII POLSKIEGO JAZZU NIE BYŁO TAKIEJ GRUPY JAK TA - TOMASZ STAŃKO

Marcin Wasilewski Trio – Trasa Jubileuszowa:

29.11 Białystok, Filharmonia Podlaska
02.12 Kielce, Filharmonia Świętokrzyska
03.12 Częstochowa, Filharmonia Częstochowska
04.12 Kraków, Manggha
05.12 Wałbrzych, Filharmonia Sudecka
06.12 Zielona Góra, Filharmonia Zielonogórska
11.12 Toruń, Klub Od Nowa
12.12 Poznań, Centrum Kultury Zamek
13.12 Wrocław, Impart
15.12 Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
16.12 Olsztyn, Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Bilety dostępne na stronie od 04.06.2019 na: Ticketmaster Polska, ebilet.pl, biletyna.pl oraz w Salonach Empik i sklepach sieci Media Markt. W kasach sal koncertowych bilety dostępne zgodnie z harmonogramem działania kas biletowych

Więcej informacji na temat trasy i jubileuszu:
www.marcinwasilewski.com, www.facebook.com/marcinwasilewskitrio.official/

Organizator: Good Walk

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej