Going. | Letnie powtórki oper, baletów i spektakli - Kino Nowe Horyzonty

Letnie powtórki oper, baletów i spektakli

17:00 | Niedziela, 18 sierpnia 2019

Kino Nowe Horyzonty

Film

20/25 zł

20/25 zł

Najpopularniejsze spektakle i widowiska ponownie na ekranach Kina Nowe Horyzonty! W czerwcu, lipcu i sierpniu zapraszamy na powtórkowe pokazy przedstawień z nowojorskiej The Metropolitan Opera, moskiewskiego Большой театр России / Bolshoi Theatre of Russia oraz londyńskiego Royal National Theatre.

Wszystkie pokazy dostępne są w specjalnych, promocyjnych cenach.

W programie:

30 czerwca, niedziela, godz. 17:00
„Romeo i Julia” (The Metropolitan Opera)
Bilety: 50 zł

Nowe spojrzenie na historię kochanków z Werony – według pomysłu Charlesa Gounoda. Jego na wskroś francuska – bardzo romantyczna i żarliwa – wizja losów nieszczęśliwych kochanków, okraszona melodyjną, bogato instrumentalizowaną muzyką, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. W inscenizacji słynnej Metropolitan Opera, przygotowanej przez Bartletta Shera (wyreżyserował w Met m.in. „Cyrulika sewilskiego” i „Otella”), Julią jest niemiecka sopranistka Diana Damrau, a partię Romea śpiewa tenor z Włoch, Vittorio Grigolo.


14 lipca, niedziela, godz. 17:00
„Śpiąca królewna” (Bolshoi Ballet)
Bilety: 40 zł

Baletowa wersja słynnej baśni Charles’a Perraulta. Spektakl nie tylko przedstawia historię śpiącej królewny, ale jest przede wszystkim pełnym uroku, barw i tanecznej wirtuozerii baletowym koncertem, wymagającym zaangażowania olbrzymiego zespołu, w tym uczniów szkoły baletowej, a także kilkudziesięciu solistów. „Śpiąca królewna” to także przedstawienie o niezwykłej urodzie plastycznej, przenoszące nas w czasy carskiej Rosji i bogatych wystawień w carskich teatrach.


18 sierpnia, niedziela, godz. 17:00
„Antoniusz i Kleopatra” (Royal National Theatre)
Bilety: 20 zł (ulgowy), 25 zł (normalny)

Adaptacja legendarnego dzieła Williama Szekspira w gwiazdorskiej obsadzie (w rolach głównych Ralph Fiennes – znany m.in. z „Grand Budapest Hotel” czy „Angielskiego Pacjent”a oraz Sophie Okonedo – gwiazda „Hotelu Ruandy”). Wielka miłość i wielka polityka to splatające się wątki dzieła Szekspira. Dramatopisarz zachował podstawowe fakty historyczne, opierając się prawdopodobnie na źródłach starożytnych tłumaczonych na angielski, m.in. „Żywotach sławnych mężów” Plutarcha. Tradycyjnie – miały one posłużyć do pokazania ludzkich namiętności i ich wpływu na losy jednostek i całych narodów.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej