Going. | Dlaczego Hiszpania trzeszczy - spotkanie autorskie - 6 dzielnica

Dlaczego Hiszpania trzeszczy - spotkanie autorskie

18:00 | Wtorek, 25 czerwca 2019

6 dzielnica

Spotkanie

Free

Free

Na spotkaniu będą Państwo mogli zapoznać się z najnowszą premierą książkową Wydawnictwa Liberté! "Dlaczego Hiszpania trzeszczy?" autorstwa Magdy Melnyk.

Publikacja, choć przede wszystkim traktuje o nacjonalizmach hiszpańskich, stara się zdemaskować sposób działania nacjonalizmu per se, próbuje obnażyć jego modus operandi, aby demokracja liberalna mogła zbudować odpowiednie narzędzia, by bronić się przed jego destruktywnym działaniem.

Spotkanie, które poprowadzi Andrzej Kompa stanie się doskonałą okazją, aby zastanowić się nad rosnącym wpływem ideologii nacjonalistycznej w Europie szczególnie w kontekście wyników wyborczych do Parlamentu Europejskiego.

O autorce:
Magda Melnyk - publicystka, analityczka i reportażystka. Członkini redakcji Liberté!.Specjalizuje się w obszarze państw hispano i luzojęzycznych, transformacjach ustrojowych, ruchach społecznych i prawach kobiet. Publikowała m.in. w "Gazecie Wyborczej", "Plusie i Minusie", "Wysokich Obcasach", portalach "Polityki" i "Newsweeka".

O prowadzącym:
Andrzej Kompa - doktor historii, bizantynista i starożytnik, łodzianin, od 10 lat nauczyciel akademicki. Sympatyzuje z Komitetem Obrony Demokracji, od zawsze zainteresowany polityką i losami naszego kraju, aktywniej zaangażowany od czasu agresji politycznej na Trybunał Konstytucyjny RP.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej