Going. | The Room z polskim dubbingiem + spotkanie z twórcami - Centrum Kultury w Lublinie

The Room z polskim dubbingiem + spotkanie z twórcami

21:30 | Czwartek, 25 lipca 2019

Centrum Kultury w Lublinie

Film

8 zł

8 zł

Filmy Najlepsze z Najgorszych prezentują:

THE ROOM z polskim dubbingiem
+ spotkanie z twórcami dubbingu


Jeszcze wyższy poziom absurdu

Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zostaje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela. Amerykańskie media pisały, że to „Obywatel Kane kina klasy B”. Jeden z absolutnie najgorszych filmów świata. Wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego jak nie robić filmów, nigdy. Kultowe antyarcydzieło, tak złe, że aż wybitne.
Film wielokrotnie prezentowany na przeglądzie Najlepsze z Najgorszych ale pierwszy raz w wyjątkowej odsłonie. Wyższy poziom absurdu zapewni autorski dubbing przygotowany specjalnie na zlecenie Najgorszych z Najlepszych.


DUBBINGUJĄCY:
Krzysztof Petkowicz, Diana Grzeszek, Michał Jedut, Monika Rulka, Adrianna Tylus, Paweł Banaszczyk, Michał Tokarski, Monika Stolat, Karol Jakóbczyk, Kaja Karakuła, Mateusz Powszedniak i Bartosz Gomoła.

PRODUKCJA: Najlepsze z Najgorszych

KRZYSZTOF PETKOWICZ– aktor, poeta, twórca filmowy. Od 2014 roku związany ze Sceną Plastyczną KUL Leszka Mądzika, a od 2018 roku również z Teatrem Bez Maski. Absolwent Wiedzy o Teatrze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2016-2018 kurator Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL. Od kilku lat aktywny uczestnik „Kinojadów” - lubelskiej komórki Kino Movement - międzynarodowego maratonu tworzenia filmów krótkometrażowych. Założyciel grupy filmowej Studio Hangar 51.O PRACY NAD DUBBINGIEM
„Dubbing „The Room” jest jednym z najciekawszych projektów, w jakich brałem udział. Ten film jest dla mnie (i pewnie wielu fanów) czymś więcej niż tylko niewypałem, który można oglądać tylko ironicznie. Jest symbolem triumfu marzenia osiągniętego na własnych zasadach. Pokazuje ponadto, że spektakularna porażka może przerodzić się w niesamowity sukces. Tommy Wiseau dowiódł, że wystarczy czysta pasja i determinacja (6 milionów $ nie zaszkodzi), by stworzyć dzieło kultowe. Kiedy dubbingowaliśmy z Michałem pierwszą scenę na dachu, żartowaliśmy, że może kiedyś zrobimy całość. Wydawało się nam to nierealne. Nie sądziliśmy w ogóle, że ktoś zechce oglądać The Room po polsku, to był tylko eksperyment, którego efekt okazał się na tyle absurdalny, że jakimś cudem działał (tak jak The Room). Do projektu postanowiłem zaangażować w miarę nieznanych młodych lubelskich aktorów. Nie chciałem, by znane nazwiska i znajome głosy przyćmiły amatorski wydźwięk filmu. A tak serio, zaangażowałem po prostu moich przyjaciół (o wiele bardziej utalentowanych ode mnie), którzy stworzyli pełnoprawne kreacje aktorskie i to właśnie z tego naszego małego zespołu jestem najbardziej dumny. Z pobudek artystycznych (wcale nie egocentrycznych) postanowiłem też pobawić się w Setha Macfarlane'a (twórcę Family Guya) i podłożyłem głos pod kilka postaci. Ale to Johnny zawsze pozostanie dla mnie największym zaszczytem. Dubbingowanie mistrza Wiseau było czystą przyjemnością. Nie uśmiesznialiśmy niczego na siłę, nie próbowaliśmy poprawiać filmu. Chciałem go pokazać polskiemu widzowi w pełnej krasie, takim, jakim ja go widzę. Szczerym, bezkompromisowym i przepięknie dziwacznym.”reżyseria. Tommy Wiseau
występują: Tommy Wiseau, Juliette Danielle, Greg Sestero
melodramat / USA / 2003
język: polski
1h 39min
bilety: 8 zł
próbka: https://bit.ly/2KkLKl5


GDZIE:
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, Lublin
(w razie deszczu Kino CK)


CZYM SĄ Filmy Najlepsze z Najgorszych?
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów świata. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu oglądamy bardzo złe filmy, które jednak doczekały się miana kina kultowego a oglądanie ich wspólnie, na dużym ekranie to radość, którą trudno opisać. Zapraszamy do grupy dla naszych widzek i widzów: Najlepsi z najgorszych.


Bilety do nabycia online oraz w kasie Centrum Kultury w Lublinie lub telefonicznie. Kasa czynna: pon. - pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem, tel.: 81 466 61 40.


Kontakt: Filmy Najlepsze z Najgorszych

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej