Going. | Spacer po Białymstoku - wystawa rysunków Władysława Pietruka - Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Spacer po Białymstoku - wystawa rysunków Władysława Pietruka

10:00 | Wtorek, 25 czerwca 2019

Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Sztuka

Free

Free

Mamy nadzieję, że proponowany przez symboliczny nas spacer śladami miejsc utrwalonych przez artystę stanie się przyczynkiem do nowego spojrzenia na Białystok i odkrycia go zupełnie na nowo.

Zapraszamy na wystawę rysunków Władysława Pietruka:

Spacer po Białymstoku

Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wernisaż: 16 maja (czwartek) 2019 r., godz. 18:00
wystawa czynna do 7 lipca 2019 r., od wtorku do niedzieli, w godz. 10:00-17:00
bilety: wernisaż i niedziele – wstęp wolny, pozostałe dni – 4 zł

Władysław Pietruk rysuje od ponad 45 lat. Jest autorem ponad siedmiu tysięcy rysunków, ośmiu albumów, 60 plakatów, 200 ilustracji i wielu exlibrisów, projektów okładek, opracowań graficznych, 55 oryginalnych tek z rysunkami, 30 tomików poezji z ilustracjami i innych publikacji. Jego prace prezentowane były na ponad 40 wystawach w kraju i za granicą. Album “Architektura i przyroda Województwa Podlaskiego w rysunkach Władysława Pietruka” nagrodzony został Złotym Gryfem 2010 w ogólnopolskim konkursie na najlepszą jakość w poligrafii. Album “Cerkwie w rysunkach Władysława Pietruka” otrzymał nagrodę wydawniczą „Najlepsza książka 2017” w międzynarodowym konkursie wydawców w Moskwie, w kategorii “najlepsza książka zagraniczna”. W 2015 roku był Stypendystą Prezydenta Miasta Białegostoku dla twórców profesjonalnych za projekt „Białystok w akwaforcie Władysława Pietruka”.

Z ogromnego zasobu rysunków pochodzących z bogatych zbiorów artysty, dokonaliśmy określonego, subiektywnego wyboru, zależało nam bowiem szczególnie na pokazaniu nastrojowości naszego miasta i zaakcentowaniu jego wielokulturowości. Przy okazji proponujemy też pewien eksperyment. Niektóre rysunki Władysława Pietruka powiększyliśmy i wyeksponowaliśmy na różnych materiałach. To oglądający ocenią, czy dzięki tej próbie warsztat mistrza się obronił…Mamy nadzieję, że proponowany przez symboliczny nas spacer śladami miejsc utrwalonych przez artystę stanie się przyczynkiem do nowego spojrzenia na Białystok i odkrycia go zupełnie na nowo.

Wystawie towarzyszy wydawnictwo – teka z 15 rysunkami – dostępna w kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa w cenie 20 zł.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej