Going. | Całe życie - Teatr Barakah / ArtCafe Barakah

„Całe życie” Joanny Oparek to krwisty dramat z dużą dozą komizmu, z prawdziwymi, współczesnymi postaciami odważnie wyrażającymi uczucia i przekonania. W kameralnym, gęstym spektaklu dochodzi do spotkania pary o skomplikowanych relacjach z przypadkowymi turystami. Turyści trafiają do willi w Toskanii, gdzie przyjmuje ich dojrzałe małżeństwo z Polski – publicystka zajmująca się tematyką feministyczną i autor niezbyt poczytnych kryminałów. Szybko okazuje się, że willa nie należy do nich – jedynie korzystają z domu swoich znajomych podczas wakacji.
Turyści to początkująca aktorka i student. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości alkoholu dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji. Padają mity i wyobrażenia… Wychodzą na jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy…
Spektakl koresponduje z takimi klasykami dramatu jak „Kto się boi Virginii Woolf” czy „Bogiem mordu”.

scenariusz: Joanna Oparek
reżyseria: Sebastian Myłek
scenografia i kostiumy: Adrianna Gołębiewska
muzyka: Bartosz Głuszczak
video: Maciej Król, Rafał Korzeniewski
inspicjent: Ewelina Płonka

obsada: Agnieszka Korzeniowska, Piotr Urbaniak, Magdalena Woleńska, Wojciech Pęksa

Czas trwania: 130 minut (jedna przerwa)

BILETY: 40 zł [normalne] / 30 zł [ulgowe]
✘ Rezerwacja: 577 366 148 / publiczność@gmail.com

Spektakl powstał w ramach obchodów stulecia uzyskania praw wyborczych przez Polki zorganizowanych przez Stowarzyszenie Sto Lat Głosu Kobiet.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej